Nacházíte se: Občan > Volby 2018 > Informace k volbám do zastupitelstev obcí 2018

Informace k volbám do zastupitelstev obcí 2018

PDF E-mail Print

Informace k volbám do zastupitelstev obcí 2018

Na podzim letošního roku se budou konat volby do zastupitelstev obcí (dále jen „volby“). Volby upravuje zákon č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o volbách“), prováděcím předpisem je vyhláška č. 59/2002 Sb. o provedení některých ustanovení zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a dále v širším pojetí také zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů.


Magistrát města Frýdku-Místku (dále jen „MMFM“) dle ustanovení § 13 zákona o volbách vykonává činnost registračního úřadu, který projednává a registruje kandidátní listiny pro volby do zastupitelstva města Frýdek-Místek. Dále projednává a registruje kandidátní listiny pro volby do zastupitelstev obcí, ve kterých nejsou zřízeny alespoň dva odbory: Baška, Bruzovice, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Fryčovice, statutární město Frýdek-Místek, dále obce Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Hukvaldy, Kaňovice, Kozlovice, Krásná, Krmelín, Lhotka, Lučina, Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice, Palkovice, Pazderna, Pražmo, Raškovice, Řepiště, Sedliště, Soběšovice, Staré Město, Staříč, Sviadnov, Třanovice, Vojkovice, Vyšní Lhoty, Žabeň a Žermanice.

V závislosti na stanovení termínu voleb bude MMFM postupně na svých internetových stránkách (www.frydekmistek.cz) zveřejňovat informace k volbám do zastupitelstev obcí,   kontaktech, termínech pro podávání kandidátních listin, příp. o potřebném počtu podpisů voličů na petice podporující kandidáty.


Kontaktní osoby ve věcech voleb:
Mgr. Martin Garba, tel.: 558 609 130
Bc. Daniela Želiasková, tel.: 558 609 131
Ing. Eva Žvaková, DiS., tel.: 558 609 135

Informace najdete také na stránkách Ministerstva vnitra České republiky (www.mvcr.cz) a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje (www.msk.cz).

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
0.05 °C
-4.4 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)