Nachrichten

Společné téma se senátorkou – bezpečnost na řece

Nový primátor Petr Korč vybídl k setkání na radnici loni zvolenou senátorku za frýdecko-místecký obvod Helenu Pešatovou, aby probrali možnosti vzájemné spolupráce. Sám má nyní ve městě na starosti školství, a tak s dlouholetou pedagožkou probírali témata z této oblasti a pod dojmem čerstvých tragických událostí na řece Ostravici ve Frýdlantě, kde je senátorka starostkou, se domluvili rovněž na společném postupu v otázce bezpečí na vodních tocích.

„Jsem připravena vám i občanům Frýdku-Místku v konkrétních problémech otevírat dveře k jednáním, která by je vyřešila. Chtěla bych se například sejít se zástupci Povodí Odry, i třeba hasiči, a tlačit na to, aby byla u nebezpečných jezů odpovídající bezpečnostní opatření a záchranné prvky, které by tam neměly nikdy chybět. Samozřejmě je to i o lidech samotných a jejich zodpovědnosti, nesmí být neukáznění a zbytečně riskovat, ale měli bychom i tak udělat všechno pro to, aby se podobné tragédie neopakovaly,“ je přesvědčena senátorka Helena Pešatová a primátor Petr Korč se s ní hned domluvil, že se město Frýdek-Místek, které plánuje další rekreační aktivity na řece Ostravici, k jednáním připojí. „Chtělo by to nějaké systémové řešení po celém toku a zaměřit se zejména na problematické splavy,“ souhlasil primátor Petr Korč. Protože ten je ve funkci jen pár týdnů, upozornila jej Helena Pešatová na nevděčnost funkcí. „Nečekejte chválu za nic. A můžete za všechno. Proto je třeba mít na paměti, že politikem se stává člověk na chvíli a neměl by zapomínat na to, kým a čím byl předtím,“ připomínala senátorka. Primátor s náměstkem Leonardem Vargou si ještě vyslechli, jak horkou jehlou se dnes v době nouzového stavu v parlamentu a senátu pracuje, a probrali problematiku uzavírání dětských hřišť a toho, jak moc děti ovlivní jejich nestandardní rok v dalším životě.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA