News

Kultura F≈M zve na Expediční kameru 2020

Filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce...to je Expediční kamera. V místeckém kině Vlast se tuto sobotu, 19. září, uskuteční projekce celkem tří filmových bloků a cestovatelská beseda.

Jednotlivé snímky pečlivě vybíral tým nadšených cestovatelů po českých luzích a hájích, pozorovatelů cizích kultur, památek a architektury. Zkrátka ti, kteří se sami vydávají na cesty, ať už za poznáním nebo v rámci svých sportovních aktivit. Společně se vydáme do nitra džungle i pouště, budeme svědky neuvěřitelných sportovních výkonů a prazvláštních lidských osudů daleko za hranicemi všedního života.

Beseda se „Záchranářem na cestách“ 

V rámci filmových bloků se uskuteční beseda s Markem Balickim, profesí hasičem, zdravotnickým záchranářem a lektorem zážitkové první pomoci, původem z Karviné. V roce 2007 se rozhodl podniknout výpravu se svým skládacím kolem přes Střední Asii do Japonska. Kam všude se podíval a co všechno na svých cestách podnikl, přiblíží na své besedě, která bude doplněna výstavou fotografií z cest. „Na přednášce bude mimo jiné ke zhlédnutí i skládací kolo, se kterým jsem putoval do Japonska a dále,“ prozradil  Marek Balicki žijící nyní v dodávce, se kterou se údajně přemisťuje všude, kam potřebuje. Na Filipínách, kde se stal instruktorem freedivingu působil také jako dobrovolník místní záchranné služby.

Samostatnou vstupenku na besedu nebo permanentku na celý festival lze pořídit online na www.kulturafm.cz, na pobočkách TIC F≈M, v hale Polárka a na místě.

Přijďte nasát atmosféru dálek, obdivovat pozoruhodné výkony a načerpat inspiraci ke svým cestám.

Lenka Vaskova
Národní dům Frýdek-Místek “příspěvková organizace“
15.09.2020 10:23
Number of views: 160