Wiadomości

Dezinfekční spreje pro potřeby školství

Statutární město Frýdek-Místek pro potřeby školství obdrželo od společnosti Hrtus Group darem dezinfekční spreje, jejichž část ihned putovala do mateřské školky Pohádka na Třanovského ulici, kde radnice zajistila hlídání dětí pro rodiče zaměstnanců nemocnice, ale i dalších složek integrovaného záchranného systému nebo třeba i České pošty.

„Tak jak postupně opadává strach, který byl ze začátku kolem koronavirového onemocnění, tak nám postupně přibývá dětí. Dnes už jich máme nahlášených skoro padesát, chodí podle potřeby, takže třeba momentálně jich tu je sedmnáct. Proto už musí být rozděleny do dvou skupinek. Máme tu docela velké věkové rozpětí, od dvou do deseti let, takže samozřejmě to jejich zabavení je hodně individuální. Ale teď jsme získali i nějaké knihy a komiksy, tak máme další možnosti využití volného času, umoudřilo se i počasí, a proto jsme i hodně venku,“ sdělila ředitelka školky Soňa Bystroňová.

V rámci školky je zajišťována strava, režim je celkově obdobný, jako děti znají ze svých domovských školek, proto na otázku, jak se jim tu líbí, odpovídají skoro sborově, že „líbí“. Mají už většinou za sebou několik dní pobytu, takže si stihly zvyknout na nové kamarády i vychovatelky, které se jim maximálně věnují. Samozřejmě ty nejmenší musí v prvních dnech překonat strach z neznáma.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
08.04.2020 12:22
Liczba wyświetleń: 477