Nové přepravní podmínky MHD a čipové karty

MM F-M

24. 2. 2011

Jejich nové znění, jež prošlo schválením v dotčených orgánech města a bylo projednáno s dopravcem, naleznete příloze nebo zde. Nové PTP vstupují v platnost stejně jako nové jízdní řády dne 27. 3. 2011 se spuštěním projektu „MHD zdarma“.
Ideou města je i zavedení tarifních pásem, obdobně jako je tomu např. v Ostravě či Praze, proto jsou již nyní v PTP tyto věci zapracovány.
První tarifní pásmo má zahrnovat město Frýdek – Místek vč. místních částí Skalice, Chlebovice, Zelinkovice, Lysůvky a Lískovec, obce Sviadnov, Staré Město, Řepiště a zastávky Staříč, Důl Staříč 3 a Dobrá, VÚHŽ. Druhé pásmo pak  okolní obce Nošovice, Staříč, Fryčovice, Žabeň, Paskov.
Zároveň chceme občany informovat i o podobě nových čipových karet pro bezplatnou přepravu v autobusech MHD, jejichž podobu naleznete v příloze.
Nové jízdní řády budou zveřejněny na webu města ihned, jakmile je budeme mít ve vhodné formě k dispozici.
Informace o otvíracích dobách jednotlivých pracovišť, kde se budou nové čipové karty vyřizovat, přineseme v nejbližších dnech.