Most na TGM je téměř opraven, pro osobní dopravu ale zůstane uzavřen

7. 7. 2011

Impulsem k podpoře tohoto dopravního opatření je připravovaná rekonstrukce dalšího mostu, který se nachází v těsné blízkosti již opraveného mostu nad železniční tratí, a to v místě Rubikovy křižovatky na již zmíněné třídě TGM. Jeho oprava si vyžádá změnu organizace dopravy ve městě. Dosavadní uzavírka spodní části třídy TGM také ukázala, že řidiči si našli vlastní náhradní objízdné trasy, aniž by blokovali jiné silniční tahy ve městě a doprava na třídě TGM v historické části, kterou denně projelo na patnáct tisíc vozů, se následně zklidnila.

V rámci oprav mostu nad železniční tratí byl odstraněn mostní svršek až na nosnou konstrukci, odbouraly se stávající chodníkové římsy včetně zábradlí, položena byla nová izolace a následně nový asfaltový koberec. Chodníky byly předlážděny a most získal nové zábradlí. Na opravu mostu město uvolnilo 7 milionů korun z městského rozpočtu.