Mladí šachisté budou reprezentovat město na mistrovství světa

29. 4. 2014

„Jsme velice hrdí na úspěchy Beskydské šachové školy, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a podporujeme její činnost. Její členové nás významně reprezentují nejen doma, ale také ve světě.  Nejúspěšnější hráče jsme pozvali na magistrát, abychom jim vyslovili velké poděkování a podpořili je v cestě za dalšími úspěchy,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Frýdek-Místek se stává šachovou velmocí v rámci České republiky. Svůj podíl na tom jistě má ojedinělý projekt jak u nás tak v Evropě, a tím je hra šachu ve frýdecko-místeckých mateřských školách. Každý rok se této královské hře v místních mateřinkách pod vedením profesionálních trenérů Beskydské šachové školy věnuje až 300 dětí a mnozí z nich z nich ve hře pokračují.

„Šachy rozvíjí logické myšlení i představivost, učí rozhodování se v omezeném čase, u hyperaktivních dětí navíc přispívají ke zklidnění a k dlouhodobějšímu soustředění. Děti, které navštěvují dlouhodoběji šachový kroužek, bez problému zvládají školní výuku. Uvažujeme proto o možnosti, zavést šachy do školního vzdělávacího programu. Zda by se jednalo o povinný či volitelný předmět je zatím předmětem diskuze,“ řekl náměstek primátora Petr Cvik.

Na setkání s představiteli města byli pozváni.

Natálie Kaňáková – 2. místo na  MČR 2014 v kategorii dívek do 16 let – letos nás bude reprezentovat na ME v Gruzii

Zuzana Gřesová – 1. místo na MČR 2014 v kategorii dívek do 12 let – letos nás bude reprezentovat na MS v JAR

Martina Fusková – OMLUVENA – 1.místo na MČR 2014 v kategorii dívek do 16 let – letos nás bude reprezentovat na MS v JAR

Petr Gnojek – 1. místo na MČR 2014 v kategorii chlapců do 10 let – letos nás bude reprezentovat na MS v JAR