Veřejná sbírka pro rodinu postiženou požárem

28. 2. 2017

Při požáru rodinného domu v Lískovci byla těžce zraněna žena a její dvě děti, přičemž devítiletý chlapec utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně. Město se rozhodlo uspořádat veřejnou sbírku ve prospěch rodiny a zažádalo kraj o její povolení. Nyní má všechna potřebná razítka k dispozici a může tedy sbírku vyhlásit. Navíc hodlá z rozpočtu města uvolnit ve prospěch rodiny desítky tisíc korun, což ale musí odsouhlasit zastupitelé.

„Věříme, že zastupitelé peněžní pomoc rodině schválí a že pomohou i spoluobčané, kteří mají možnost zapojit se do veřejné sbírky. Výtěžek bude následně věnován rodině ke zmírnění následků požáru. Využít je bude moci i k úhradě zvýšených výdajů spojených s léčbou popálených dětí a jejich matky,“ řekl primátor Michal Pobucký.