Veřejná sbírka pro rodinu postiženou požárem

Lidé mohou od 1. března do 30. dubna přispívat finančními částkami na pomoc rodině z Lískovce, jejíž dům koncem ledna zachvátil požár. Číslo účtu veřejné sbírky ve prospěch rodiny postižené požárem je 115-4069980287/0100.
28.02.2017 14:02
(Aktualizováno: 1.3.2017 08:57)

Při požáru rodinného domu v Lískovci byla těžce zraněna žena a její dvě děti, přičemž devítiletý chlapec utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně. Město se rozhodlo uspořádat veřejnou sbírku ve prospěch rodiny a zažádalo kraj o její povolení. Nyní má všechna potřebná razítka k dispozici a může tedy sbírku vyhlásit. Navíc hodlá z rozpočtu města uvolnit ve prospěch rodiny desítky tisíc korun, což ale musí odsouhlasit zastupitelé.

„Věříme, že zastupitelé peněžní pomoc rodině schválí a že pomohou i spoluobčané, kteří mají možnost zapojit se do veřejné sbírky. Výtěžek bude následně věnován rodině ke zmírnění následků požáru. Využít je bude moci i k úhradě zvýšených výdajů spojených s léčbou popálených dětí a jejich matky,“ řekl primátor Michal Pobucký.

°C