1. MÁJ VE FRÝDKU-MÍSTKU? V PARKU MÁCHŮV MÁJ A ANDĚLEM OCENĚNÁ KAPELA, V KINĚ ROMANTIKA

Jana Musálková Jeckelová

15. 4. 2024

Frýdecko-místečtí letos budou moci vyzkoušet prvomájovou novinku pod širým nebem. V parku Sady Bedřicha Smetany v Místku se ve středu 1. května 2024 uskuteční rodinný festival Máj, lásky čas. Den plný hudby, umění i dobrého jídla připravuje městská příspěvková organizace Kultura F-M.

„Rodinný festival v parku je úplnou novinkou. Kvituji každý nápad, který spojí rodiny s dětmi a přinese příjemné zážitky. Iniciátorem festivalu je jeden z patriotů našeho města, který zároveň spolu s městem a Kulturou F-M akci finančně podporuje. Tímto bych mu chtěl poděkovat. Věřím, že se prvomájový festival uchytí. Vstupné se neplatí, jen si s sebou přibalte třeba piknikovou deku a přijďte si odpočinout,“ zve primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Na pódiu v parku se od 10. do 20. hodiny vystřídají kapely různých žánrů. Návštěvníci si k poslechu budou moci zakoupit něco dobrého k jídlu či pití. Zábavné vyžití najdou i nejmladší účastníci. Od 11. do 16. hodiny bude zpřístupněna zóna s nafukovacími dětskými atrakcemi.

„Přivítáme kapelu November 2nd z Hranic na Moravě, čerstvě oceněnou cenou Anděl za stejnojmennou desku. Na pódiu dále vystoupí folklorní soubor DFS Ostravička, B&B trio Katka@Banda s výběrem jazzových a pop-rockových písní a další převážně místní kapely. Neopomeneme také romantickou báseň Karla Hynka Máchy. Součástí bude art zóna, kterou budou mít ve své režii spolek Rosenfeld a Sklenářství a rámařství Brušperk ve spolupráci s Kultura FM,“ vyjmenoval pestrou náplň rodinného festivalu produkční organizace Kultura F-M Marek Chmelař.

Prvomájově laděný program připravilo i Kino Vlast, kde budou ke zhlédnutí rodinné a romantické filmy. Komedií Lásky mezi kapkami deště si diváci budou moci zároveň připomenout 100 let od narození režiséra Karla Kachyni.

Festival se uskuteční pouze za příznivého počasí. Prvomájový program v Kině Vlast zůstává beze změn za každého počasí.