ADVENTNÍ ZAMYŠLENÍ PRIMÁTORA PETRA KORČE

Jana Musálková Jeckelová

18. 12. 2022

Vážení spoluobčané,

dnes zapalujeme čtvrtou adventní svíci, tzv. andělskou. Symbolizuje mír a pokoj. A záleží na každém z nás, jestli se klid rozhostí i v našich srdcích, domovech a rodinách.

Dostali jsme možnost volby a je jedině na nás, zda budeme tak nějak pořád brblat, reptat a trochu v kruhu hledat „kdo a proč za co může“. Nebo zda znovu uvěříme, že štěstí a budoucnost je opravdu jen v našich rukách a že pouze společnými silami dokážeme překonat všechny nástrahy, které nám dnešní doba, tak jako kterákoli předešlá, přináší.

Vše začíná u drobností, u pocitu společné odpovědnosti. Jsou rozhodnutí, která děláme, protože máme rádi sebe i místo, ve kterém žijeme. Dostal jsem od vás řadu krásných zpráv. Některé i s fotkami popisují, jak jste se kolem svých domovů spolu s vašimi sousedy poprali s největším přívalem sněhu za poslední čtvrtstoletí. Píšete dokonce o seznámeních a radosti, kterou jste prožili společně.

Tyto zprávy v dnešní době dělají velkou radost i mi a chci vám za tento přístup moc poděkovat. Tak jako všem zaměstnancům technických služeb, kteří i v noci a během víkendu pracují na tom, abychom ten čtyřdenní příval sněhu nakonec v klidu, ve zdraví a společně zvládli.

O to víc mě zabolela zpráva z dnešního rána, že byla rozbita a vykradena pokladnička pod vánočním stromem na místeckém náměstí. Výtečník z toho nakonec nic mít nebude a také on bude muset převzít odpovědnost za své činy, protože byl dopaden. A sbírka pro městský hospic bude pod dohledem kamer i městské policie od začátku týdne pokračovat.

Rád bych ale ve světle těchto události zdůraznil to podstatné. Pevně věřím, že je důležité nepřestat dělat vše proto, aby se podobné věci neděly a neopakovaly. Aby nebyl nikdo ani svým rozhodnutím, ani okolnostmi k podobným činům donucen. Jako primátor našeho města budu dělat maximum, aby se nikdo z nás necítil sám, odstrčený a bez pomoci. Věřím, že pokud budeme takto přistupovat jeden k druhému, zvládneme i ty nejtěžší zkoušky.

Věřím vám, věřím našemu městu a přeji vám klidný a láskyplný zbytek adventního času v kruhu vašich nejbližších.

Váš primátor

Petr Korč (Naše Město F-M)