BK Frýdek-Místek : BŠM Kroměříž 71:79 (43:38)
Olka T. 25, Stareček 12, Henych 11, Kahánek 11, Kocich 5, Olka P. 5, Pícha 2,
BK Frýdek-Místek : BK Zlín 63:66 (40:22)
Henych 24, Olka T. 14, Stareček 10, Kahánek 6, Olka P. 3, Kocich 2, Pícha 2,
Smůlovatý víkend pro ligové mladší dorostence. Proti silným soupeřům v obou utkáních vedli, aby nakonec o důležitá vítězství přišli.
V sobotu přijela Kroměříž – první tým tabulky. Domácí hráči podali velmi dobrý výkon v obraně i v útoku a favorita výrazně potrápili. Dařila se střelba trojek – domácí jich vstřelili za utkání sedm. Bohužel v koncovce utkání několika zbytečnými chybami přišli o vítězství.
V neděli utkání proti Zlínu ( 4. v tabulce) začalo ve velkém stylu a domácí soupeři v podstatě nedovolili vůbec nic. V útoku téměř nechybovali a v obraně soupeře k ničemu nepustili. V osmnácté minutě utkání vedli domácí 40:15 a utkání se zdálo rozhodnuté. Do poloviny však hosté snížili na rozdíl 18 bodů. Ve druhém poločase soupeř výrazně zlepšil hru v útoku a domácí hráči bohužel netaktickou hrou v útoku pomalu ale jistě ztráceli svůj velký náskok. Zbytečnými chybami a ztrátami míčů se ztrácela také sebedůvěra a v konci utkání již rozjetý soupeř politý živou vodou šel nekompromisně za vítězstvím a domácí jen bezmocně přihlíželi. Oba soupeři však byli velmi kvalitní a vítězství domácích by bylo překvapením. V obou utkáních k tomu měli velmi blízko. Kromě druhé poloviny zápasu se Zlínem zahráli výborný basket, bohužel bez bodového zisku. Pokud hráči zlepší herní disciplínu, svojí výkonností na udržení v lize hráči určitě mají.
Trenér Novák po utkáních „Je to velká smůla, hoši zahráli výborně avšak bez efektu.Vytvoříme si dobrou hrou náskok a pak o něj vlastní zbrklostí a nedisciplinovaností přijdeme. Musíme zapracovat na fyzické kondici a zlepšit taktickou a herní disciplínu. V příštích utkáních v Prostějově a ve Svitavách chceme zvítězit“.

Mladší žáci – Oblastní přebor

BC Nový Jičín : BK Frýdek-Místek 56:61 (26:27)
Teršl 14, Sobotík 12, Otáhal 9, Heidrich 8, Skuherský 8, Břach 4, Klempa 4, Koloničný Jan 2

BC Nový Jičín : BK Frýdek-Místek 61:62 (22:48)
Sobotík 15, Teršl 14, Heidrich 13, Kutěj 4, Otáhal 4, Skuherský 4, Břach 2, Klempa 2, Koloničný Ondřej 2, Chvaja 2

Mladší žáci zajížděli na palubovku vedoucího celku tabulky a dosud neporaženého Nového Jičína. Pod vedením nového trenéra hoši udělali fantastický výsledek a dokázali obrovsky překvapit a dvakrát zvítězili. V prvním zápase se vítězství podařilo po dobrém výkonu v obraně i v útoku, kdy se zejména dařily samostatné úniky pod koš soupeře.
Druhý zápas měl ze strany frýdeckomísteckých katastrofální začátek. Hoši začali velmi laxně a již po první čtvrtině prohrávali 6:32. Ani do poločasu se jim náskok soupeře nepodařilo stáhnout. Do druhé půle však nastoupili jako vyměnění a výbornou hrou pod oběma koši začali postupně stahovat náskok soupeře až do dramatické koncovky, ve které měli pevnější nervy a utkání vyhráli.
Trenér Kocourek po utkání: „Hoši zahráli výborně, snažili se, dřeli v obraně i v útoku. Ve druhém zápase jsem již nevěřil v obrat, ale podařilo se. Celé družstvo si zaslouží pochvalu“.