Fotbalisté Frýdku porazili Třinec 1:0

10. 5. 2004

FK FRÝDEK-MÍSTEK – FOTBAL TŘINEC 1:0 (0:0)
Frýdecko-místečtí fotbalisté vstoupili do zápasu posilněni svou první jarní výhrou v Poštorné. Naopak třinečtí v domácím zápase s Hranicemi neuspěli, a tak o to víc chtěli uspět právě ve Stovkách. Úvod střetnutí patřil domácím hráčům, kteří zasypali hostující obranu několika centrovanými míči do šestnáctky. Pozorní zadáci Třince vždy s přehledem míč odkopli či odhlavičkovali. O první vzruch se postaral hostující kapitán Kubík v 11. minutě. Ve středu pole se zmocnil míče, postupoval s ním až k domácí šestnáctce, ale jeho střela šla nakonec vedle Krabcovy branky. Frýdek měl první vážnou příležitost ve 24. minutě. Z levé strany zahrával Čerňák standardní situaci. Míč prolétl houštinou těl a od země se odrazil do břevna hostující branky. Frýdek byl v této chvíli aktivnější a ve 34. minutě se po Gottwaldově centru octl ve velké šanci Jordan. Z místa značky pokutového kopu však mířil nad. Ještě před odchodem do šaten nechali domácí zadáci trestuhodně projít Müllera až ke Krabcovi, jeho střele chyběla větší razance. Druhý poločas začal opět velkým náporem Frýdku. V 53. minutě našel v šestnáctce Jordanův dlouhý míč Čerňáka, který ale hlavou netrefil ideálně míč. O všem rozhodla 72. minuta. Třinec zahrával trestný kop. Centrovaného míče do šestnáctky se zmocnil Krabec, svým dlouhým výkopem našel Šrámka, který hlavou vyslal do brejku Skotnicu, a ten křižnou střelou překonal Gardošíka v brance hostí – 1:0. Domácí hráči po vstřelené brance jakoby znervózněli. V 76. minutě pozapomněli na Jakuse, který v ideální pozici pálil vedle. O vzruch se postarala ještě 87. minuta. Čerňák byl v pokutovém území faulován Gardošíkem, ale hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Po závěrečném hvizdu vypukla na straně domácích velká radost, jelikož svým prvním jarním domácím vítězstvím udělali důležitý krok k záchraně.
Frýdek-Místek: Krabec – Pěgřim, Prokop, Matysík – Gottwald, Hodulík (73. Bartoš), Čerňák, Literák, Jordan – Skotnica, Šrámek (90. Petr Kořínek). Trenéři: Karel Orel a Roman Divina.
Třinec: Gardošík – Pindor, Pavlus, Topiarz – Cieslar, Kubík, Kurzeja (59. Walica, 79. Kluz), Malíř, Lachowicz – Jakus, Müller (79. Ploszek). Trenér: Zdeněk Dembinný.
Další domácí utkání se hraje v sobotu 22. května, kdy se od 16.30 hodin utká Frýdek s rezervou Vítkovic.