INTENZIVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA SI VYŽÁDALA MAXIMUM TECHNIKY V TERÉNU

Adrian Hutyra

5. 12. 2023

V ulicích Frýdku-Místku a také v Lískovci pracuje veškerá technika na údržbě kilometrů komunikací a odklízení sněhu. S počátkem vydatného sněžení technické služby zapojily do práce veškeré síly. V terénu je kompletní vozový park a plný počet pracovníků. Kvůli intenzivní zimní údržbě dochází k přerušení prací na ostatních rozpracovaných akcích v režii TS a.s.

V centru města a na sídlištích se používá především sůl a až při výrazně nízkých teplotách, které snižují účinek soli, je využita struska. V Lískovci a dalších příměstských částech se silnice ošetřuje především struskou a kamenivem. Podle důležitosti jsou ošetřovány také chodníky.

„Na sněhové kalamity jsme předem dobře připraveni. Již několik měsíců předem stroje prochází údržbou a zásobíme se inertním posypovým materiálem a solí. Pracovníci počítají s mimořádnými směnami a vše je vypočítáno tak, aby v co nejkratší době byly nejfrekventovanější trasy sjízdné a schůdné,“ vysvětlil předseda představenstva TS a.s. Vladimír Macura.

Kontakt na správce místních komunikací, dispečink k dispozici také o víkendech a svátcích: Kontakty – TS a.s., Technické služby města Frýdku-Místku (tsfm.cz). Dispečink TS zimní údržba: 604 274 707.

Zimní údržbu silnic ve vlastnictví Moravskoslezského kraje provádí Správa silnic MS kraje. Krajskou silnicí je silnice 477 (hlavní cesta od Lískovecké po Řepiště). Odkaz na informace ohledně zimní údržby zde: portál zimní údržby.

Děkujeme všem za trpělivost a chceme mimořádně poděkovat i těm, kteří v tomto náročném počasí pomáhají vlastními silami i ostatním.