Jazz ve městě

Archiv

Lenka Vašková

1. 10. 2021

Jazzová událost roku je konečně tady. Hudební program tradičního festivalu Jazz ve městě je směřován do prostor frýdecko-místeckého Klubu Stolárna, který je ověřeným místem pro pořádání jazzových vystoupení s již vybudovanou tradicí. Po dva večery strávíme v hravé jazzové atmosféře a s hudbou opírající se o již vzniklou hudební klasiku a také o moderní zvukové odstíny s nádechem folkloru a symbolikou přírody. PÁ 8. 10. – SO 9. 10. 2021 / Klub Stolárna

Program pátečního večera zahájíme ve společnosti všestranného zpěváka a hudebníka Ondřeje Rumla, který spolu se svým „Jazz Quintetem“ představí nově pojaté písně Osvobozeného divadla z jeho alba „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha (2014)“. Úvodní koncert festivalu začíná od 20.00. K hravému jazzu neodmyslitelně patří jam session – koncert, při kterém je pódium otevřeno dalším muzikantům, kteří se podle chuti připojují k základní kapele a vznikají tak nové sestavy, které nikde jinde neuslyšíte. A právě tento jedinečný hudební zážitek nás čeká od 22.00 v podání jamové kapely Jazz & BEYOND jam band v čele s charismatickou zpěvačkou Danielou Sedláčkovou. Pro zájemce budou k dispozici bicí, kytarové a basové kombo, mikrofon.

V sobotu nás čeká hravá jazzová poezie i originální improvizace spojující jazz, funky
a elektroniku. Od 19.00 vystoupí slovenské skladatelské duo Sisa Fehér a Vladko Mikláš (SK) se svým lyrickým albem BARDO. Závěrečným programem bude od 21.00 vystoupení Brian Charette Tria (USA, CZ, SK) v čele s vynikajícím saxofonistou Ondřejem Štveráčkem, jehož vystoupení nepostrádají divoké improvizace klasických jazzových standardů.

Akci pořádá statutární město Frýdek≈Místek prostřednictvím příspěvkové organizace Kultura F≈M. Na celý festival je možné zakoupit permanentku, v předprodeji za 350 Kč nebo na místě za 400 Kč, a také vstupenku na jednotlivé festivalové dny. Permanentka a vstupenky jsou v prodeji online na www.kulturafm.cz, na pobočkách TIC, v hale Polárka a na místě.