SLOVENIAN OPEN 2002 – Maribor 22.-24.2.2002

Miroslav Sykora

16. 3. 2002

Reprezentant České republiky, senior Michal Košátko, držitel I.Danu ze Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek, který se věnuje korejskému bojovému umění sebeobrany již od roku 1993, získal na prestižním Mezinárodním Mistrovství Slovinska v Mariboru svou jubilejní stou medaili, která byla tentokrát bronzová v technických sestavách seniorských držitelů černých pásů I. Mistrovského stupně. Od postupu do finále na mezinárodní soutěži byl opět krůček, tak jako předloni na tomtéž místě ve Slovinsku, kdy rovněž získal bronz. Ve sportovním boji sice v 1.kole porazil slovinského závodníka na dalšího však zkušenosti nestačily. Slovinci patří po Polácích v boji k nejlepším v Evropě. Česká reprezentace získala ve Slovinsku 19 medailí (v tom 4 zlaté).
Hned týden na to 2.-3.32002 čeká Státní Reprezentaci České republiky test soutěžní výkonnosti na Mezinárodním Mistrovství Německa – German Open 2002 – v Dortmundu, kde do bojů zasáhne i bratr Michala, čtrnáctiletý juniorský Reprezentant ČR v TaeKwon-Do ITF, Radek Košátko. Oběma sourozencům opět budeme držet palce!