Vraťme dětem pohyb! Prázdninová nabídka pro všechny děti

MM F-M

2. 7. 2021

Primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M) oslovil sportovní kluby a spolky, které pravidelně pobírají od města dotace na činnost dětí a mládeže a požádal je o organizaci prázdninových sportovních aktivit pro všechny malé zájemce. „Do programu s názvem VRAŤME DĚTEM POHYB se už v červenci zapojí jedenáct klubů. V srpnu pak další. Naše motivace je jasná: Děti nemohly během lockdownu sportovat ani ve školách, ani rekreačně ve sportovních zařízeních a ukazuje se, že je to problém. Oslovili jsme tedy kluby a spolky, které město finančně podporuje, aby všem dětem bez rozdílu nabídly podle svých možností o prázdninách něco navíc – sportování pro všechny děti s profi trenéry. Pochopitelně nepůjde o profesionální tréninky, ale o běžné sportování. Pro mnohé děti to jistě bude obohacení, protože se některým aktivitám nikdy nevěnovaly a teď si je budou moci alespoň vyzkoušet. Ale hlavně se po té dlouhé době u počítačů budou moci zase hýbat,“ komentoval primátor Petr Korč s tím, že aktivity mohou být vícedenní i týdenní a jsou zaměřeny především na děti ze základních škol.

Zastupitelstvo města schválilo možnost poskytnout k těmto účelům bezúplatně volné kapacity tělocvičen a sportovních areálů u škol zřizovaných městem. Kluby nabízejí aktivity také v prostorách, kde ony samy působí. Program se právě rozjíždí, hlásí se první děti.

Program na červenec i srpen už nyní nabídly například Městský fotbalový klub F-M, oddíl házené Sportovního klubu policie, Tělocvičná jednota Sokol, Basketpoint F-M, Basketbalový klub F-M, TK Tennispoint Frýdek-Místek, hokejový klub HC Frýdek-Místek, Green Volley Frýdek-Místek a další. „Zásadou je, aby děti měly trenérské vedení zdarma. Je to jakási forma příměstských táborů – od rána do odpoledne. Rodiče uhradí pouze náklady na jídlo, případně potřebné vstupy, a děti do místa programu dopraví,“ upřesnil radní Tomáš Pyško (Naše Město F-M).  Některé kluby nabídly dětem také poslední volná místa na svých tradičních placených příměstských táborech, které opět mohou letos uspořádat.

„My nabízíme na stadiónu hokejový camp pro děti od 6 do 11 let v termínu od 19.-23. července. Děti budou mít odborný profesionální trenérský dozor, můžeme je naučit bruslit, ale ty děti, které už bruslit umějí, si zahrají i hokej. Je lepší mít vlastní brusle, hokejku a přilbu (stačí ta na lyže nebo na kolo), ale nezbytné to úplně není. Rodiče uhradí jen náklady na jídlo a pitný režim a je nutné předložit příslušné antigenní nebo PCR testy nebo jiné nutné potvrzení,“ rozvedl manažer hokejového HC Frýdek-Místek Michal Bobok.

„Basketpoint F-M nabídne také celkovou sportovní přípravu, nechceme se omezit jen na basketbal a přihlásit se opravdu může každé dítě do 12 let. Kapacitu campu pro termín 26. -29. července jsme si stanovili na 30 dětí. Pokud by chtěli rodiče přihlásit starší děti, i to umíme řešit. Program bude připraven pro venkovní sportování, v případě špatného počasí se přesuneme do tělocvičny. Dětem se budou věnovat naši profesionální trenéři, asistenti i hráči. Jinak nabízíme své aktivity od konce července do konce srpna a i tam máme ještě nějaká volná místa,“ řekl předseda basketbalového klubu Zdeněk Navrátil.

Kontakty, kompletní nabídku i časové rozpisy najdou zájemci na stránkách klubů, část v přílohách a v městském zpravodaji číslo 11/2021 (červen ). Informace podá také odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy (Jana Čechová; cechova.jana@frydekmistek.cz; telefon 558 609 214).