AZYLOVÝ DŮM PŘEVZAL DARY OBČANŮ, TĚŠÍ SE Z REKORDNÍHO VÝTĚŽKU

Jana Musálková Jeckelová

18. 1. 2024

Matky s dětmi z azylového domu Sára ve Frýdku budou přebývat ve vylepšeném zázemí. Pomůže jim finanční dar z městské sbírky Vánoční strom, která zaznamenala rekordní výtěžek 111 131 korun. Organizace Slezská diakonie, která zařízení provozuje, pořídí vybavení postelí, kuchyněk i hry pro děti.

Náměstkyně primátora Leona Sárkőziová (vlevo) předává šek vedoucí azylového domu Janě Doricové.

Výtěžek tradiční městské sbírky Vánoční strom je již symbolicky v rukou Azylového domu Sára ve Frýdku. Letošní ročník přinesl rekordní obnos ve výši 111 131 korun.

„Moc mě těší, že se ve sbírce Vánoční strom vybrala tak velká částka. V dnešní době konsolidačního balíčku, vysokých cen energií a vysoké inflace je úžasné, že občané našeho města jsou ochotni přispět na azylový dům pro matky s dětmi. Všem občanům moc děkuji za jejich štědrost a velkorysost,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Leona Sárkőziová (ANO 2011).

Město Slezské diakonii zašle celý obnos přímým převodem na účet. Organizace peníze využije na zakoupení matrací do dětských postýlek, chráničů matrací a ložního prádla. Dále na obnovu vybavení pro kuchyňku komunitního centra a sprchových koutů. Pracovníci organizace zakoupí z darů také hry a pomůcky ke společným aktivitám s dětmi.

„Jsem upřímně velmi mile překvapena, že v rámci sbírky Vánoční strom bylo vybráno tolik peněz. Děkuji všem, kteří se zapojili, jsem opravdu moc vděčná. Děkuji také statutárnímu městu Frýdek-Místek, které nám tuto sbírku zprostředkovalo,“ poděkovala vedoucí azylového domu Jana Doricová.

Středisko Slezské diakonie Sára Frýdek-Místek, azylový dům pro matky s dětmi, disponuje kapacitou osmi bytů s dvaceti šesti lůžky, která je momentálně naplněna.

V dřívějších ročnících městské sbírky Vánoční strom obyvatelé podpořili například hospic, Oblastní pobočku Českého červeného kříže, Domov pro seniory Frýdek-Místek, městské jesle a další potřebné.