BOJ O DĚTSKÉ ODDĚLENÍ NEPOLEVUJE, MĚSTO JEDNALO NA KRAJI

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

31. 3. 2022

Zástupci radnice jednali na kraji o zachování dětského oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. S hejtmanem Ivo Vondrákem a krajským náměstkem pro zdravotnickou péči Martinem Gebauerem se sešel primátor Petr Korč a náměstek pro zdravotnictví Igor Juriček.

Podle kraje jde o systémový problém, který souvisí s nedostatkem pediatrů. Hlasy bývalých zaměstnanců frýdecko-místecké nemocnice však hovoří o personálním selhání a pochybení vedení nemocnice, což podle nich zapříčinilo odchody zdravotníků.  

Vedení města považuje dostupnou péči pro děti za naprosto klíčovou a zásadní. Nadále proto usiluje o to, aby ve městě fungovalo dětské oddělení, které nemocnice podle svého oznámení k 1. dubnu ruší (dopis prim. M. Kobsy pediatrům z 14. 3. 2022: "S účinností k 31. březnu se zastavuje provoz dětského oddělení po předchozím zastavení příjmů na oddělení." a "Nemocnice již nebude poskytovat interní pediatrickou péči."). Přestože má město, které na rozdíl od kraje není zřizovatelem nemocnice, velmi omezené možnosti, snaží se na všech frontách jednat. Další jednání proběhne v pondělí.