ČERVENÁ LÁVKA V REVOLUČNÍ S NOVÝM PROTISKLUZOVÝM POVRCHEM

Jana Musálková Jeckelová

13. 12. 2022

Červená lávka v Revoluční ulici ve Frýdku je po nezbytné opravě. Město zareagovalo na rychlé zhoršení stavu mostovky a Technické služby města Frýdku-Místku dřevěná prkna nahradily atestovanými deskami s protiskluzovým povrchem. Díky tomu zůstane lávka do generální rekonstrukce pro občany průchozí.

Město zamezilo uzavření červené lávky v Revoluční ulici. Most již řadu let vyžadoval opravu, radnice proto na rok 2023 naplánovala rekonstrukci. Důležitým krokem, který zabránil celkovému uzavření lávky, byla po konzultaci s odborníky instalace speciálních atestovaných desek z vodovzdorné překližky s protiskluzovou úpravou na celé jedné polovině mostu.

Materiál desek je vhodný pro použití zejména na lávkách pro pěší a všude tam, kde jsou požadovány vysoká odolnost a dobré protiskluzové vlastnosti. Provizorní opravu, která stála 418 tis. Kč, provedla společnost TS a.s.

Podobně jako povrchy z jiných materiálů i tento může být kluzký při namrznutí, proto bude správce komunikace v průběhu zimního období provádět zvýšený dohled na stavem povrchu lávky a bude jej ručně solit.