ČERVNOVÝ ZPRAVODAJ F-M

Mgr. Jana Musálková Jeckelová

20. 6. 2022

Dámy a pánové, vážení spoluobčané,

je tady léto a s ním pohodová atmosféra dovolených, vytoužený odpočinek. Přesto nepolevujeme, ale dál upravujeme, budujeme a investujeme.

I přes těžkou dobu zdražování cen materiálů a vysokou inflaci se nepřestáváme držet myšlenky, že na vás, na občanech šetřit rozhodně nelze. Naopak, právě na občany v době krize myslet musíme. Proto nezvyšujeme nájemné v městských bytech a zateplujeme, abyste neplatili ještě více. Spolu s městskými společnosti připravujeme zpracování odpadu na teplo, což bude znamenat menší náklady na likvidaci odpadu a zároveň i menší náklady na vytápění bytů. A zejména usilujeme o to, aby naše město bylo upravenější, a aby se věcem, které už dosluhují, dostalo opravy.

K vyjmenování uskutečněných, aktuálních nebo nejbližších investic města by byl tento sloupek příliš krátký. Přesto zmíním alespoň některé z nich. Konečně, po letech váhání, došlo na opravu modré lávky v Riegrově ulici. Dále spravíme cestu v ulici Collo-louky, také plácek před gymnáziem P. Bezruče a věžák v Anenské ulici, nemluvě o aktuálních obnovách silnic v právě odkanalizovaných okrajových částech, o řadě chystaných oprav škol a školek, třeba zateplení přístavby 1. ZŠ.

Jsem rád, že technické služby dobře fungují, město kvete a opravuje se jedna cesta za druhou. Poslední např. část Lískovecké, Horymírova nebo parkoviště u nemocnice. Rozšiřují hřbitov, spravují chodníky, a to vedle celkové údržby města, ve které budeme zase o krok dále i díky novému vysavači odpadků.

A teprve, pokud díky dobrému hospodaření ušetříme finance, podaří se v budoucnu opravit Národní dům, na který se dříve nikdy nedostalo. 

Kultura a sport dostaly letos historicky nejvyšší dotace a díky tomu máme před sebou skvělé léto se spoustou zábavy. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které SVČ Klíč připravilo pestrý program, jak se přesvědčíte na straně 27.

Festivaly, kino pod širým nebem, koncerty, divadélka pro děti, sportovní akce – každý si určitě vybere letní program dle svého gusta, a k tomu Vám přeji zejména odpočinek, zmiňovanou pohodu a příjemné zážitky.

S úctou

Váš primátor

Petr Korč (Naše Město F-M)

ČERVNOVÝ ONLINE ZPRAVODAJ