VIDEO: CHTĚLI UKRÁST KATALYZÁTOR, CHYTILI JE STRÁŽNÍCI

Jana Musálková Jeckelová

30. 1. 2023

Městská policie Frýdek-Místek opět zabodovala. Strážníkům se podařilo zmařit krádež katalyzátoru z vozu a následně oba pachatele na útěku zadržet.

Další úspěšnou akci si připsali na konto frýdecko-místečtí strážníci. Podařilo se jim zmařit krádež katalyzátoru z vozu zaparkovaného na stání pro hendikepované v ulici Komenského v Místku. Prvotní podezřelé jednání zachytil operátor městského kamerového systému a ihned vyslal hlídky na místo.

„Na monitoru bylo patrné, jak se muž snaží na vozidlo nasadit zvedák a následně odchází pryč. Pak se k vozu vrátil s druhým mužem, jeden hlídal a druhý ležel pod autem. Z jednání obou bylo zřejmé, že se snaží odcizit katalyzátor,“ potvrdil ředitel Městské policie Frýdek-Místek Ivo Kališ.

Jakmile muže hlídky přistihly, oba se dali na útěk směrem do parku, kde se rozdělili. Jednoho z nich strážníci dopadli v nedaleké ubytovně. Druhého pachatele si všiml opět operátor kamerového systému a strážníci jej zadrželi na křižovatce ulic Frýdlantská a Komenského.

„Po rychlém dopadení vandala, který poničil piano v podchodu, strážníci opět ukázali své nasazení. Díky městskému kamerovému systému se podařilo dopadnout recidivisty, kteří tak nestihli napáchat více škody. Děkuji Městské policii Frýdek-Místek,“ uznal povedenou akci strážníků primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Ukázalo se, že oba muži jsou polské národnosti, ve své rodné zemi byl jeden z nich již odsouzen právě za krádeže katalyzátorů z vozidel a současně je hledaný z důvodu nedostavení se k nástupu do výkonu trestu. Pachatele si převzala Policie České republiky, která případ později vyhodnotila jako majetkový přestupek ve stádiu pokusu. Případ tak bude řešen ve správním řízení. Polská strana o oba provinilce zájem neprojevila.