CYKLOTOUR NA KOLE DĚTEM PROJEDE I FRÝDKEM-MÍSTKEM. PŘIPOJTE SE I VY

Linda Holubová Blažková

24. 5. 2023

Pomáháme! Sportujeme! Poznáváme! Veřejná cyklotour Na kole dětem napříč Českou republikou startuje již po čtrnácté. Neváhejte a přidejte se. Společně pro dobrou věc, malebnou krajinou na kolech… Ve Frýdku-Místku se potkáme 31. 5. 2023.

Ve dnech 31. 5. – 10. 6. 2023 vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, připojí se také známý paralympijský cyklista Jiří Ježek a mnoho dalších. Zaštitu nad projektem převzal předseda senátu Miloš Vystrčil a každoročně se také na nějakou etapu připojuje. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR. Energii do žil účastníkům dlouhé cyklistické tour vlije kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat.

https://www.nakoledetem.cz/cyklotour-2023

Čtrnáctý ročník cyklojízdy Na kole dětem startuje v Ostravě, projedeme krajem Moravskoslezským a přejedeme do kraje Zlínského. Zde peloton zpomalí v rámci školního kritéria. Dále navštívíme kraj Jihomoravský a zamíříme na Vysočinu. Přes Jihočeský kraj se dostaneme do kraje Středočeského, Prahy a letos po delší pauze zajedeme do kraje Libereckého a Ústeckého. Závěr letošní tour připadne na malebnou obec Zichovec, která je již mnoho let součástí projektu a podpora zdejších obyvatel je naprosto neopakovatelná.

Motto: „My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně“.

Projekt Na kole dětem – čtrnáct let pomoci, přátelství, poznání a pohybu.

Jak můžete pomoci i Vy?

  • – aktivně se zúčastnit cyklojízdy a přispět dobrovolným startovným do kasičky Na kole dětem
  • – zakoupit si triko a jiné předměty Na kole dětem
  • – přispět na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem 107-484410267/0100
  • – informovat o projektu své přátele a známé
  • – stát se partnerem projektu

Kontakt pro média: Bc. Martina Střížová, tel. 773 750 499, email: strizova@nakoledetem.cz