Autobusem s kartou ODIS

Soukromý dopravce ČSAD Frýdek-Místek, který zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku, přešel na centrální přepravní systém Moravskoslezského kraje. V autobusech je odbavovací systém, který připouští odbavování pouze čipovou kartou ODIS nebo bankovní kartou. Cestující tedy budou odbaveni pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty nebo zaplatí jízdné v hotovosti.

Soukromý dopravce ČSAD Frýdek-Místek, který zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku, přešel na centrální přepravní systém Moravskoslezského kraje. V autobusech je odbavovací systém, který připouští odbavování pouze čipovou kartou ODIS nebo bankovní kartou. Cestující tedy budou odbaveni pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty nebo zaplatí jízdné v hotovosti.

S ODISkou jsou vybrané druhy jízdného levnější a pro cestování v rámci Integrovaného systému Moravskoslezského kraje již postačí jeden typ čipové karty (stejně jako při přestupování z městského na příměstský autobus).

Na ODISku lze nahrát roční kupón na MHD zdarma, dlouhodobé časové jízdenky, ale taky vložit hotovost a používat ji jako elektronickou peněženku a uplatňovat tak levnější jízdné v regionálních autobusech i vlacích. Na ODISku lze v některé ze železničních stanic nahrát také Kartu ČD a využít ji tak pro levnější cestování všemi vlaky Českých drah. Více o výhodách karty ODIS zde

JAK NA TO?

Kdo karty mění?

Společnost Koordinátor ODIS s.r.o.

Kde?

V přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku, na ulici Na Poříčí.

Kdy?

V pracovní dny od 7 do 18 hodin

(časy mohou být aktualizovány https://www.3csad.cz/kontakty/prepravni-kancelare-p74

Musím něco zaplatit?

Jednorázový poplatek – 130 Kč.

Co mít s sebou?

Příklad č. 1

Měním kartu na MHD zdarma za ODISku:

• vyplněnou Žádost o vydání ODISKY (lze vyzvednout na místě nebo stáhnout z webu ČSAD spolu se Souhlasem se zpracováním osobních údajů).
  • fotografii o rozměrech 35x45 mm
  • průkaz totožnosti – OP
  • při převzetí nové karty ODIS předložíte také dosud užívanou kartu na MHD zdarma (zelenou)
  • roční kupón na MHD zdarma vám bude přehrán na kartu ODIS

Příklad č.2

Jsem již držitelem karty ODIS, MHD zdarma jsem zatím nevyužíval, ale mám o to zájem.

• kartu ODIS, na kterou lze nahrát roční kupón na MHD zdarma
  • v případě zájmu lze nahrát také finanční hotovost do tzv. elektronické peněženky (v rámci ODIS lze použít při platbě v příměstských autobusech nebo platbě vlakové jízdenky)

Příklad č. 3

Nejsem držitelem žádné karty, chci si vyřídit kartu ODIS a využívat možnost MHD zdarma ve F-M.

• vyplněnou Žádost o vydání ODISky a Souhlas se zpracováním osobních údajů (lze vyzvednout na místě nebo stáhnout z webu ČSAD - viz příklad 1).
  • fotografii o rozměrech 35x45 mm,
  • průkaz totožnosti, v případě studentů doklad prokazující studium

Jak dlouho bude vyřízení ODISky trvat?

Doba pro vydání ODISky je 21 dnů.

Od 10. 12. 2019 je možné cestovat v autobusech ČSAD Frýdek-Místek a.s. pouze s čipovou kartou ODIS.

Přepravní a tarifní podmínky společnosti ČSAD pro MHD ve Frýdku-Místku naleznete zde, nebo zde

ŽÁDOST ON-LINE

O kartu ODIS lze zažádat i přes internet – www.kodis.cz (e-shop, ODISKA vydavatele ČSAD Frýdek-Místek) nebo https://eshopfrydekmistek.3csad.cz/ .

Po registraci a vyplnění potřebných údajů lze zvolit i místo pro doručení vyhotovené karty. Kartu si můžete nechat zaslat domů nebo přímo do přepravní kanceláře autobusového nádraží ve Frýdku (v tomto případě se o stavu vyřízení karty dozvíte po přihlášení do systému https://eshopfrydekmistek.3csad.cz/Account/LogOffView).

Pro aktivaci karty je nutné dostavit se do přepravní kanceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku. Zde vám na kartu nahrají požadovaný roční kupón na MHD zdarma.

ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
17.01.2019 10:58