Aktuality

Autobusem s kartou ODIS

Soukromý dopravce ČSAD Frýdek-Místek, který zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku, přešel na centrální přepravní systém Moravskoslezského kraje. V autobusech je odbavovací systém, který připouští odbavování pouze čipovou kartou ODIS nebo bankovní kartou. Cestující tedy budou odbaveni pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty nebo zaplatí jízdné v hotovosti.

Soukromý dopravce ČSAD Frýdek-Místek, který zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku, přešel na centrální přepravní systém Moravskoslezského kraje. V autobusech je odbavovací systém, který připouští odbavování pouze čipovou kartou ODIS nebo bankovní kartou. Cestující tedy budou odbaveni pouze prostřednictvím karty ODIS nebo bankovní karty nebo zaplatí jízdné v hotovosti.

S ODISkou jsou vybrané druhy jízdného levnější a pro cestování v rámci Integrovaného systému Moravskoslezského kraje již postačí jeden typ čipové karty (stejně jako při přestupování z městského na příměstský autobus).

Na ODISku lze nahrát roční kupón na MHD zdarma, dlouhodobé časové jízdenky, ale taky vložit hotovost a používat ji jako elektronickou peněženku a uplatňovat tak levnější jízdné v regionálních autobusech i vlacích. Na ODISku lze v některé ze železničních stanic nahrát také Kartu ČD a využít ji tak pro levnější cestování všemi vlaky Českých drah. Více o výhodách karty ODIS zde

JAK NA TO?

Kdo karty mění?

Společnost Koordinátor ODIS s.r.o.

Kde?

V přepravní kanceláři na autobusovém nádraží ve Frýdku, na ulici Na Poříčí.

Kdy?

V pracovní dny od 7 do 18 hodin

(časy mohou být aktualizovány https://www.3csad.cz/kontakty/prepravni-kancelare-p74

 Musím něco zaplatit?

Jednorázový poplatek – 130 Kč.

Co mít s sebou?

Příklad č. 1

Měním kartu na MHD zdarma za ODISku:

  • vyplněnou Žádost o vydání ODISKY (lze vyzvednout na místě nebo stáhnout z webu ČSAD spolu se Souhlasem se zpracováním osobních údajů).
  • fotografii o rozměrech 35x45 mm
  • průkaz totožnosti – OP
  • při převzetí nové karty ODIS předložíte také dosud užívanou kartu na MHD zdarma (zelenou)
  • roční kupón na MHD zdarma vám bude přehrán na kartu ODIS

 Příklad č.2

Jsem již držitelem karty ODIS, MHD zdarma jsem zatím nevyužíval, ale mám o to zájem. 

  • kartu ODIS, na kterou lze nahrát roční kupón na MHD zdarma
  • v případě zájmu lze nahrát také finanční hotovost do tzv. elektronické peněženky (v rámci ODIS lze použít při platbě v příměstských autobusech nebo platbě vlakové jízdenky)

Příklad č. 3

Nejsem držitelem žádné karty, chci si vyřídit kartu ODIS a využívat možnost MHD zdarma ve F-M.

  • vyplněnou Žádost o vydání ODISky a Souhlas se zpracováním osobních údajů (lze vyzvednout na místě nebo stáhnout z webu ČSAD - viz příklad 1).
  • fotografii o rozměrech 35x45 mm,
  • průkaz totožnosti, v případě studentů doklad prokazující studium

Jak dlouho bude vyřízení ODISky trvat?

Doba pro vydání ODISky je 21 dnů.

Od 10. 12. 2019 je možné cestovat v autobusech ČSAD Frýdek-Místek a.s. pouze s čipovou kartou ODIS.

Přepravní a tarifní podmínky společnosti ČSAD pro MHD ve Frýdku-Místku naleznete zde

ŽÁDOST ON-LINE

O kartu ODIS lze zažádat i přes internet – www.kodis.cz (e-shop, ODISKA vydavatele ČSAD Frýdek-Místek) nebo https://eshopfrydekmistek.3csad.cz/ .

Po registraci a vyplnění potřebných údajů lze zvolit i místo pro doručení vyhotovené karty. Kartu si můžete nechat zaslat domů nebo přímo do přepravní kanceláře autobusového nádraží ve Frýdku (v tomto případě se o stavu vyřízení karty dozvíte po přihlášení do systému https://eshopfrydekmistek.3csad.cz/Account/LogOffView).

 

Pro aktivaci karty je nutné dostavit se do přepravní kanceláře na autobusovém nádraží ve Frýdku. Zde vám na kartu nahrají požadovaný roční kupón na MHD zdarma.

 

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA
17.01.201910:58
(Aktualizováno:20.8.2020 15:18)
Počet zhlédnutí:12 180