MHD najede od března na výlukové jízdní řády, rampy na estakádě k hale Polárka budou zavřeny

MM F-M, Bc. Jana Matějíková

24. 2. 2021

Poté, co byla loni uzavřena a opravena rampa k okresnímu soudu a autobusovému nádraží, bude nyní uzavřena rampa na druhé straně estakády. Ve směru od Českého Těšína na Místek nebude možné sjet k hale Polárka a OC Frýda a naopak od těchto objektů nebude možné vyjet na Hlavní třídu. Doprava z ulic Nádražní (přes koleje) a Na Příkopě (kolem Frýdy) možná bude.

Povolení k uzavření ramp vydává krajský úřad. Společnost Metrostav Infrastructure, která opravy realizuje, minulý týden informovala, že práce na rampách zahájí 15. března. Ukončeny by měly být až v závěru tohoto roku.

Uzavírka ramp se dotkne také autobusové dopravy (i příměstské).

V rámci MHD se bude jednat o linky č. 865301, 865303, 865304, 865305, 865307, ​865308, 865311, 865312, 865315, 865316, 865318 a 865319. Jezdit budou podle výlukových jízdních řádů. ​Zastávka Frýdek-Místek, Frýdek, Sportovní hala Polárka bude v době uzavírky bez obsluhy.

„Výlukové jízdní řády byly zpracovány v předstihu tak, aby byly součástí tištěných jízdních řádů platných od 1. ledna 2021, abychom je nemuseli vydávat zvlášť a zbytečně tak nezpůsobovali cestujícím zmatek. Lze je zakoupit v dopravním infocentru ODIS na autobusovém stanovišti na ulici Na Poříčí,“ připomenul náměstek primátora Karel Deutscher.

V den, kdy začnou výlukové jízdní řády platit, tedy od 1. března, budou také vyvěšeny na autobusových zastávkách a aktualizovány v systému společnosti IDOS, která všechny změny čerpá z Celostátního informačního systému o jízdních řádech (CIS). Již nyní jsou výlukové jízdní řády zveřejněny na webových stránkách města v sekci Doprava.

„Chtěl bych vyzvat řidiče i cestující městskou hromadnou dopravou k trpělivosti. Doprava ve městě bude náročnější na čas. Počítat by s tím měli zejména cestující, kterým na jednotlivé spoje MHD navazují vlaky nebo příměstské autobusy,“ dodal náměstek Deutscher, který věří, že řidiči i cestující zvládnou uzavírku rampy u haly Polárka stejně dobře jako loni, kdy byla uzavřena rampa na straně okresního soudu.