ZPRÁVY Z RADY

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

11. 1. 2022

Poprvé v novém roce zasedli městští radní. Na stole měli mimo jiné smlouvy, přihlášku do soutěže, výběrové řízení i zadání veřejných zakázek.

Rada odsouhlasila všechny body k projednání, například:

Město:

• předá výtěžek sbírky Vánoční strom frýdeckomísteckému Oblastnímu spolku Českého červeného kříže, lidé přispěli 57 344 korun na pořízení defibrilátoru.
  • předá výtěžky sbírek v rámci programu DARUJ F-M (103 tisíc korun Faunaparku a 141 tisíc korun Charitě Frýdek-Místek).
  • poskytne halu Polárku pro bruslení žáků městských základních škol v roce 2022.
  • podá přihlášku do soutěže Památka roku 2021, soutěžit bude se střechou Fojtství v Chlebovicích.
  • vyhlásí výběrové řízení na post ředitele Národního domu.
  • zadá veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci propustků ve Skalici a na výstavbu parkoviště naproti židovského hřbitova ve Frýdku.

→ Zelenou dostal pilotní projekt participativního rozpočtu, v rámci kterého bude veřejnost rozhodovat o zvelebení lokality ve městě.

→ Moravskoslezský kraj poskytne Frýdku-Místku speciální zásahový požární vůz, speciální techniku a materiální vybavení na dovybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů.

Další jednání rady města se uskuteční 25. 1.