BÝVALÁ MORAVIA BANKA BEZ NÁPISU, PÍSMENA PŮJDOU DO DRAŽBY

Město navrací hodnotu budově bývalé Moravia Banky. Z objektu v Hlavní ulici nechalo sundat nápis, který banku s neblahou pověstí připomínal. Dvanáct písmen půjde do charitativní dražby.

Dříve Národní záložna místecká a nejprestižnější místo ve městě, později pro mnohé symbol zklamání, zkrachovalá banka.

Město nyní připravuje konec složitého příběhu budovy. Sundání zlatého nápisu je symbolickým předělem, kterým začíná nová éra v historii budovy.

Po neblahé epizodě z 90. let se budova vrátí lidem v rámci vzniku nového kulturního centra, kterého bude součástí. Dostane důstojné využití, bude v ní městská galerie. Písmena si lidé budou moci pořídit v chystané veřejné dražbě. Výtěžek z dražby půjde na charitativní účely.

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA