Názvy některých autobusových zastávek se změní

Rada města schválila změnu názvů dvanácti autobusových zastávek, kterou požadovali místní občané. Přejmenovány budou zastávky, které odkazovaly na již neexistující objekty nebo neodpovídaly novému uspořádání objektů. Nové názvy vycházejí z návrhů široké veřejnosti.
17.08.2018 12:34
(Aktualizováno: 17.8.2018 16:37)

Názvy některých zastávek jsou takzvaně zažité, odkazují na objekty, které už dávno neexistují, mají zcela jiné využití, nebo se v rámci rekonstrukce změnilo dispoziční uspořádání budov a názvy zastávek tak již nejsou aktuální. Například v souvislosti s rekonstrukcí areálu nemocnice se dnes zastávka „U nemocnice” již nenachází v blízkosti hlavního vstupu do nemocnice. Ten se nachází u zastávky nazvané „Lékárna“. Pro cestující v autobusech zejména z řad mladší generace nebo návštěvníků města jsou pak takovéto názvy zastávek matoucí a nepřispívají ke snadnější orientaci ve městě,“ vysvětlil primátor Michal Pobucký, který věří, že nové názvy nebudou dělat problém ani seniorům. Jsou jednoznačné a snadno zapamatovatelné, vztahují se k ulicím nebo blízkým objektům.

Město vyzvalo prostřednictvím zpravodaje, webu města, sociálních sítí a médií občany širokou veřejnost k navržení nových názvů zastávek. Lidé, kteří denně cestují autobusy, ví nejlépe, jaký název by daným zastávkám nejvíc odpovídal a slušel a byl taky dobře zapamatovatelný. „Obdrželi jsme na čtyři sta návrhů na pojmenování zastávek a z těch jsme vycházeli. Nové názvy zastávek tak byly vybrány z návrhů veřejnosti,“ doplnil náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že u zastávky „Nové Dvory, statek“ navrhovala kulturní komise radním ponechat původní název, nicméně občané doporučovali nový název, a to Frýdecká skládka, a na tomto názvu se shodla i rada.

Nové názvy zastávek MHD budou zapracovány do nových jízdních řádů platných od 8. prosince 2018.

Stávající název:                                  Nový název:

Nový byt                                            T. G. Masaryka

Slezan 01                                           Krytý bazén