DEN ZEMĚ 2024 LÁKÁ DO SVĚTA ZVÍŘAT

Jana Musálková Jeckelová

28. 3. 2024

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci Dne Země 2024. Výchovně-vzdělávací a osvětová akce se uskuteční 26. dubna a jsou na ni zvány školy i široká veřejnost.

Jak nám pomáhají zvířata? A co pro ně můžeme udělat? Na tyto a další otázky odpoví Den Země 2024 ve Frýdku-Místku. Tematickou akci pořádá statutární město spolu s příspěvkovou organizací Středisko volného času Klíč. 

„Připravili jsme pestrý program, který je svou náplní velmi lákavý pro děti. Hry a soutěže jsou zaměřeny na poznávání živočichů, stejně jako program našich partnerů. Školáci nebo i široká veřejnost tak budou moci sledovat vystoupení sokolníka, ukázky canisterapie nebo poznávat ryby v akváriu a získat spoustu dalších informací ze světa zvířat,“ nastínil náměstek pro životní prostředí a zemědělství, územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání a dotace a integrované teritoriální investice Lukáš Slíva (SPOLU). 

Návštěvníci budou moci zhlédnout ukázky práce hasičů, zajímavosti se dozvědí od spolku Neposedné tlapky se zaměřením na péči o toulavé kočky, dále od Asociace mladých debrujárů, Dobrovolnického centra ADRA, Spolku pro Faunapark nebo Muzea Beskyd.

V rámci doprovodného programu mohou mezi 8:30 až 13:30 zhlédnout pásmo divadelních scének Divadla nadšených Amatérů. Pro děti bude k dispozici skákací hrad a od 13. do 16. hodiny jsou pro ně připraveny zdarma jízdy na ponících.

Vstup na akci je pro školy i veřejnost zdarma.