DĚTI OSLAVÍ SVŮJ DEN S NOVÝM CIRKUSEM

Jana Musálková Jeckelová

23. 5. 2024

Frýdek-Místek připravil cirkusový dětský den v parku. Sady Bedřicha Smetany se v neděli 2. června odpoledne promění ve velké šapitó plné artistů, kouzel nebo divadelníků pod korunami stromů. Nová scéna Vlast bude patřit dětským filmům.

Za dětmi ve Frýdku-Místku přijede nový cirkus. Město prostřednictvím své příspěvkové organizace Kultura FM již podruhé přizvalo k oslavě svátku všech dětí festival Cirkulum. Pro nejmenší jsou připravena divadelní představení, program v šapitó, akrobatická vystoupení, workshopy a také dětské filmy i doprovodný program v Nové scéně Vlast. 

„Již podruhé oslavíme svátek dětí v místeckém parku ve spolupráci s festivalem Cirkulum. Čekají nás vystoupení nového cirkusu, která přivezou umělci z různých koutů světa, a dále tanec, hudba, pantomima, pouliční, pohybové a improvizační divadlo, a další doprovodný program,“ uvedl za produkci Kultura FM Tomáš Gavlas.

„Dětem a rodičům chceme nabídnout nejen zábavu a odpočinek v parku, ale zároveň jim rozšířit obzory a ukázat inspirující umění artistů. Již loni, kdy jsme Cirkulum pozvali poprvé, měl nový program dětského dne velký ohlas, věřím, že i letos přinese rodinám a především dětem opět radost,“ zve primátor Petr Korč s tím, že program je pro všechny zcela zdarma.

Odpolední program odstartuje argentinský showman Manteca al dente se svým rozmanitým novocirkusovým představením pro celou rodinu. Do umění žonglování publikum zasvětí Andrej Tomše ze Slovinska a zapojí do svého umění také diváky. Představení s teeterboardem nabité akrobatickými prvky a skoky vzduchem předvedou The Gentlemen. Své umění přijede ukázat také pár ze Země vycházejícího slunce. Půjde o novocirkusové představení s prvky tradičního japonského divadla v podání dua Sublimit. Představení skupiny Einz ze Švýcarska srší kousky, jako je chůze po hrdlech lahví šampaňského a dalšími. Nebudou chybět ani představení pro děti plná příběhů.

Norská akrobatka a performerka na laně Karoline je hlavní účinkující nového nonverbálního představení pro děti s názvem Motýlí svět. Představení plné humoru a kouzel čeká na děti a rodiče v představení Čarokrásky,“ doplnil k programu Tomáš Gavlas.

Cirkusové workshopy, dětská divadélka či zábavné hry si děti a rodiče mohou vychutnat v přilehlém šapitó, které bude otevřeno v průběhu celého odpoledne. Na své si přijdou i příznivci parkouru, jehož základem jsou efektní skoky a překonávání překážek. Pro ně budou připraveny vystoupení s ukázkami a také parkourové workshopy.

O svůj program děti nepřijdou ani při nepřízni počasí – připravena je mokrá varianta v Národním domě. Bohatý program čeká na všechny také v Nové scéně Vlast v čase od 14.00 do 18.00.

Fotogalerie: Dětský den s Cirkulum 2023