DĚTI POBAVÍ CIRKUSOVÍ ARTISTÉ

Jana Musálková Jeckelová

15. 5. 2023

Děti ve Frýdku-Místku oslaví svůj svátek „v cirkusové manéži“. V tu se promění Sady Bedřicha Smetany, které se 4. června 2023 zaplní umělci a artisty.

Děti ve Frýdku-Místku na svůj svátek poznají kouzlo pouličního umění. Oslavu Dne dětí v novém kabátě s názvem „Dětský den s Cirkulum na cestách“ připravilo město Frýdek-Místek ve spolupráci s Kulturou F-M. Malé oslavence bude v neděli 4. června od 14 do 20 hodin čekat pestrý program v největším městském parku.

„Akce pro veřejnost a obzvlášť pro nejmenší se snažíme neustále posouvat a vylepšovat. Dětství by mělo být radostné a plné poznávání. Jsem rád, že našim nejmenším můžeme představit opět něco nového, uvést je do světa artistů a pouličního umění. Přeji všem rodinám, aby si nedělní program příjemně prožily a děti odcházely vydováděné a spokojené. Věřím, že nedělní termín může být příjemným zakončením celého týdne,“ zve na „Dětský den s Cirkulum na cestách“ primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Děti se mohou těšit na akrobaty, žongléry, klauny i komiky. Park zaplní hudba z mnoha i exotických zemí, představí se tanečníci nejen z Česka, ale i z Izraele, Venezuely, Kolumbie, Itálie a Irska. Chybět nebudou oblíbené dílničky a malování na obličej, výuka cirkusových dovedností a také Jumping Drums workshop. Malí návštěvníci si budou moct odpočinout u projekce pohádek a pobaví je divadelníci – divadlo Koráb a Klaun Family Show. Samozřejmostí je vstup zdarma.