DĚTI PŘINESLY PŘED ÚŘAD VÁNOČNÍ ATMOSFÉRU. ZDOBILY STROMEČKY A ZPÍVALY KOLEDY

Jana Musálková Jeckelová

30. 11. 2023

Hlavní budovu frýdecko-místeckého magistrátu opět krášlí vánoční stromečky. Radnice po loňském úspěchu projektu nabídla městským školám a školkám opět možnost si vyzdobit svůj smrček u vchodu do magistrátu. Zapojilo se 19 školských zařízení.

Před magistrátem ve Frýdku-Místku začaly Vánoce. Děti přinesly vlastnoručně vyrobené originální ozdoby a nazdobily dle své fantazie smrčky v květináčích. Dorazila také skupinka ze Základní školy a Mateřské školy Naděje, která vzdělává žáky se speciálními potřebami. Kromě zdobení svého stromečku děti i navzdory chladnému počasí uspořádaly malý koncert.  

„Máme tak ve škole oficiálně zahájeny Vánoce. Budeme mít i jarmark a ten váš stromeček, to je to prvotní a krásně nám to navazuje. Těmi událostmi žijeme, protože příští rok slavíme 30 let od založení školy, tak máme oslavy,“ sdělila zástupkyně ředitele Miroslava Holáková.

Pro svůj magistrátní stromek děti připravily ozdoby kombinující keramiku a papírový podklad s nápisem „Naděje“.

„Děti dělaly ozdoby na stromeček s nadšením, baví je to a má to pro ně smysl. Zahřáli jsme se tím zpěvem,“ usmála se Miroslava Holáková.

Ostatní školy přinesly například zalaminované papírové ozdoby, výtvory ze dřeva, keramiky či přírodnin. Jedinou podmínkou bylo, aby byly ozdoby odolné a vydržely zimní počasí.

„Stejně jako vloni tlumíme výrazné osvětlení magistrátu a dáváme prostor dětské tvořivosti. Nejde jen o navěšení ozdob na strom. Jak jsme postřehli, děti to mají za událost a vánočně se naladí, stejně jako pak kolemjdoucí, kteří originálně ozdobené stromečky obdivují. Ze zdobení stromečků před magistrátem se stává moc pěkná tradice,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Školy budou mít opět možnost si své stromečky odvézt a zasadit na školních zahradách.

Připravujeme fotogalerii všech zúčastněných škol. (pozn. red.)