DĚTSKÉ ODDĚLENÍ: PETICE BYLA PŘEDÁNA I SENÁTU PČR

Jana Musálková Jeckelová

28. 7. 2022

Frýdek-Místek pokračuje v úsilí o obnovu plnohodnotné 24hodinové péče o děti na dětském oddělení frýdecko-místecké krajské nemocnice.

Petice za obnovu plnohodnotné péče dětského oddělení v Nemocnici ve Frýdku-Místku byla předána k vyřízení také Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR.

Dalším krokem radnice ve spolupráci se senátorkou Helenou Pešatovou je odeslání výzvy k obnově 24hodinové lékařské péče o dětské pacienty v plném rozsahu a znovuzavedení nepřetržitého provozu dětské pohotovosti v Nemocnici ve Frýdku-Místku, a to k rukám hejtmana MSK Prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., náměstka pro zdravotnictví MSK MUDr. Martina Gebauera, MHA, a ředitele nemocnice Ing. Tomáše Stejskala. Výzvu podepsali mj. také někteří senátoři a poslanci se vztahem k Moravskoslezskému kraji.

Město podporuje a nadále bude podporovat místní nemocnici a jejího zřizovatele, kterým je Moravskoslezský kraj, s cílem zajistit lékaře pro toto oddělení a vrátit dětské oddělení do stavu před 1. dubnem.