DOHODA MEZI MĚSTEM A OBCHODNÍKEM: NOVÁ PRAVIDLA PARKOVÁNÍ U MALÉHO TESCA

Jana Musálková Jeckelová

19. 4. 2024

Zákazníci u „malého“ Tesca ve Slezské ulici ve Frýdku zaparkují pohodlněji. Občanům, kteří chtějí soukromé parkoviště využít bez souvislosti s návštěvou prodejny, bude plocha k dispozici mimo otevírací dobu obchodu. Na kompromisním řešení se dohodla frýdecko-místecká radnice s obchodníkem. Zároveň ještě letos město vybuduje nové parkoviště u Sekerovy vily, které je přímo vedle prodejny Tesco.

Parkoviště u prodejny Tesco na sídlišti Slezská ve Frýdku bude v provozu s novými pravidly. Dohodli se na nich zástupci města a prodejny. Důvodem pro nastolení nových pravidel jsou dlouhodobé problémy s řidiči, kteří svými odstavenými vozy blokují parkoviště zákazníkům.

„Podařilo se nám vyjednat kompromis, abychom předešli úplnému uzavření parkoviště pro veřejnost. Naší snahou bylo vyjít vstříc občanům, které trápí nedostatek parkovacích míst na sídlišti Slezská. Provozovatel dá v době uzavření prodejny parkoviště k dispozici všem zájemcům o zaparkování, v době otevření prodejny budou moct zaparkovat zákazníci,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Nová pravidla začnou platit přibližně od poloviny května. Obchodník se zaměří se na vozy, které dlouhodobě zabírají místa na parkovišti během otevírací doby prodejny. Řidiči těchto vozů mohou být pokutováni městskou policií, případně jejich vůz může být odtažen provozovatelem parkoviště. Strážníci přitom nebudou zasahovat do situace samovolně, ale budou na problémová auta nejprve upozorněni provozovatelem.

„Při jednání s panem primátorem šlo oběma stranám o to, abychom se dohodli na vstřícném řešení. Jsme si totiž vědomi toho, že situace s parkováním na sídlišti je pro občany, kteří jsou zároveň našimi zákazníky, velmi komplikovaná. Dohodli jsme se proto na kompromisu. Mezi 20. a 7. hodinou umožníme parkování všem zájemcům. V době otevření prodejny zůstane v platnosti dvouhodinové parkování zdarma pro nakupující. Ostatní budou muset pochopit, že nemohou blokovat místa zákazníkům na soukromém parkovišti,“ vysvětlila zástupkyně společnosti Tesco Markéta Kostelná.   

Ještě v letošním roce město vybuduje a otevře parkoviště u Sekerovy vily ve Slezské ulici. 40 parkovacích míst vznikne na nevyužité ploše mezi vilou a právě prodejnou Tesco. Půjde o ekologické parkoviště s výraznými prvky zeleně.