DOMOV PRO SENIORY OSLAVIL 25. VÝROČÍ OTEVŘENÍ HLAVNÍ BUDOVY

René Stejskal

22. 6. 2023

Budova Domova pro seniory byla v ulici 28. října otevřena před čtvrtstoletím. K výročí domov uspořádal 21. června pro své klienty a zaměstnance oslavu s programem. Domov je příspěvkovou organizací města Frýdku-Místku.

Na ploše vedle domova vyrostl stan, který poskytoval účastníkům oslavy příjemný stín. Na podiu předvedly klienty domova „tanec vsedě“, poté je vystřídaly děti z folklorního souboru Ostravička a po celé odpoledne hrál k tanci a poslechu Luboš Sládek. Podávalo se občerstvení a v teplém dni měla největší úspěch zmrzlina. Ve vnitřních prostorách si zájemci mohli prohlédnout výstavu dobových kočárků a dalších předmětů ze sbírky Zdenky Ivánkové. Do expozice přispěli i zaměstnanci domova. V chodbě u atria byly vystaveny fotografie z historie domova.

„Děkuji zaměstnancům Domova pro seniory za obětavou péči o klienty a za vytváření příjemné atmosféry. K výročí přeji klientům i zaměstnancům vše nejlepší. Při této příležitosti chci zmínit, že probíhá rekonstrukce pobočky domova ve Školské ulici. Po dokončení se dále zkvalitní služby poskytované domovem pro seniory,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Leona Sárkőziová (ANO 2011).