DVA TISÍCE BĚŽCŮ NA TRATI HORNICKÉ DESÍTKY

René Stejskal

7. 11. 2022

Běh Hornická desítka slavil malé jubileum. Letos se po dvouleté pauze způsobené covidem konal 35. ročních těchto závodů. Potěšitelné je, že na start se postavilo 2077 běžců.

Hornická desítka patří k tomu, čemu se říká rodinné stříbro. Jsem opravdu moc rád, že Tělovýchovná jednota Slezan zvládla profesionálně organizaci závodů s tak velkým počtem účastníků. My jako město budeme tuto skvělou akci podporovat,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M). Město Frýdek-Místek podpořilo tuto akci ze svého rozpočtu částkou 500 tisíc korun.

Pořadatelé připravili tratě od nejmenších účastníků až po dospělé, součástí Hornické desítky byl i nesoutěžní běh pro zdraví. Dobrou úroveň měl závod mílařů na 3320 metrů. Vítězství slavil Tomáš Janíček ze Slovenska, třetí doběhl domácí Jakub Škapa. Závod žen ovládla Pavla Štoudková z Olympu Brno před slezanskými běžkyněmi Annou Václavíkovou a Viktorií Bartoňovou.

Hlavní závod na 10 km s 514 závodníky odstartoval primátor Petr Korč. Mužskou kategorii ovládl Dmytro Didovodivk z Ukrajiny, ženskou jeho krajana Maryna Nemchenko. V hodnocení juniorek obsadily druhé a třetí místo Klára Ningerová a Barbora Bystřičanová.