Fenomenální úspěch ve třech!

Miroslav Sykora

5. 6. 2004

Je mi milou povinností napsat tento článek. Dovolte, abych, Vás, naše vážené čtenáře informoval o FENOMENÁLNÍM triumfu tříčlenné výpravy TaeKwon-Do ITF na mezinárodním turnaji (open pro všechny bojové styly), GRAND PRIX MORAVIA – KICKBOX, konané v sobotu 5. června v Havířově. Dva závodníci a jedna závodnice z Frýdku-Místku udělali ten den celému českému TaeKwon-Do ITF veliké jméno!

MAREK MAJERNÍČEK, třináctiletý taekwon-dista, závodil v semi-, light- i fullcontactu. Fullcontact je ovšem až od 16 let, stal se omyl a Marek závodil ve Fullcontactu, mezi 16-letými chlapci. Marek Majerníček celou kategorii vyhrál, vážení přátelé. Ten kluk byl poprvé v ringu.

KATEŘINA BIRKÁŠOVÁ, uspěla v sestavách hard. Tuto kategorii vyhrála. Sestavy Hard Style cvičí mezi sebou karatisté a taekwon-disté. Loni v Hard Style zvítězil na tomto turnaji Mirek Sýkora, i nyní se povedlo někomu z taekwon-distů získat zlatou medaili. Kateřina Birkášová v posledních týdnech cvičí takřka denně, snad kromě víkendů. V semikontaktním boji Kateřina získala stříbrnou medaili. Protože jsem na soutěži nebyl (práce), nevím s kým byla ve finále. Blahopřejeme Kateřině k takovým úspěchům na mezinárodním turnaji!

MICHAL KOŠÁTKO. Vážení čtenáři, Michal Košátko se stal nejúspěšnějším bojovníkem mezinárodního turnaje GRAND PRIX MORAVIA – KICKBOX. Turnaje se zúčastnili rumunští, chorvatští, slovenští a ruští závodníci. Michal zvítězil v semikontaktu. Zlatou medaili získal tedy za boj na tatami 6×6 metrů, stylem na první bodovanou techniku. Velký den jej čekal v ringu. Poprvé se postavil mezi provazy a udělal obrovskou díru do světa. Michal Košátko měl v 1. kole mohutného soupeře, který jej zasypával údery, jak řekl. Udržoval jej od těla pouze pomocí kopů a to velmi pomohlo získat body. Michal zvítězil. Nevím kolik soupeřů ještě porazil, ale ve finále, které se konalo cca ve 20:30 hod. jej čekal bronzový medailista z Mistrovství světa ve fullcontact Kickboxu, český reprezentant Balog z Karviné. Jenže Michal je také český reprezentant, v TaeKwon-Do ITF. Na Michala nikdo nesázel, opravdu nikdo. Všichni dobře vědí, že každý zápas začíná 0:0 i když je v jednom rohu tzv. někdo a v druhém rohu tzv. nikdo. Michal zvítězil 3:0 v poměru rozhodčích a podle obdržené informace s výrazným bodovým rozdílem nejméně u jednoho rozhodčího. Michal Košátko přidal ke svým bronzovým medailím z ME a MS ve sportovním boji TaeKwon-Do ITF tento cenný skalp.

Česká televize odvysílá šot z těchto závodů pravděpodobně v úterý, středu nebo čtvrtek 10. června 2004 na ČT1 okolo 18.00 hod. v Reportu, ve sportovní části. Této mezinárodní soutěže se v Havířově účastníme pravidelně od roku 1999. Nikdy nám z ní nechyběla zlatá medaile, ale tento letošní úspěch ve třech závodnících je FENOMENÁLNÍ!.

Za obětavou pomoc a ochotu patří velký dík Petrovi Majerníčkovi, otci Marka, který byl celý den v hale s našimi závodníky, výpravu dopravil na místo a zpět a také koučoval a sháněl potřebné vybavení po celé hale. Pan Majerníček patří mezi nadšené aktivní rodiče. Velkou pomoc odvádí rodiče např. ve Škole Joomuk.