FM CITY FEST SE VYDAŘIL. MĚSTO S POŘADATELI JIŽ LADÍ PŘÍŠTÍ ROČNÍK

René Stejskal

4. 7. 2024

Pořadatele hudebního festivalu FM City Fest přijal primátor Petr Korč (Naše Město F-M). 

„Letošní FM City Fest byl největší hudební akcí v historii Frýdku-Místku. Pro obyvatele města to znamená zvýšený počet návštěvníku i automobilů. To mohlo přinést určité komplikace, za které se omlouvám. Díky spolupráci města s pořadateli festivalu, městskou i státní policií, všemi složkami integrovaného záchranného systému nedošlo k nepředvídané události. Festival vzhledem k velké návštěvnosti organizátoři zvládli dobře,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

„S naším týmem jsme doslova v euforii. Děkuji všem, že tam nechali srdíčko. Přepsali jsme kulturní historii našeho města a doufám, že do příštího roku vychytáme pár nuancí a budeme o chlup lepší. Víme, že zůstaneme ve stejném areálu Lembergerovy továrny i příští rok, ale už naposledy. Genius loci byl podobný jako u areálu ve Staroměstské, protože dominantou tohoto místa je bývalá textilní továrna,“ ohlédl se za festivalem jeden ze spoluorganizátorů, hudebník a zpěvák Mirai Navrátil.

Primátor Petr Korč (uprostřed) s ředitelem festivalu Mikulášem Dohnalem (vlevo) a Miraiem Navrátilem.

„S pořadateli jednáme a již jsme začali ladit další ročník, aby měl co nejhladší průběh,“ potvrdil primátor Petr Korč.

Festival měl i benefiční rozměr. Dárci věnovali na místě na dobročinnost 50 tisíc korun. „My jako pořadatelé jsme částku zdvojnásobili a přidali dalších 50 tisíc. Bude rozdělena ve prospěch dvou vážně nemocných dětí a část připadne organizaci Podané ruce,“ dodal Mirai Navrátil. Pořadatelé již zveřejnili termín festivalu v příštím roce. Uskuteční se ve dnech 27. až 28. června 2025.