FM CITY FEST V NOVÉM: LETOS ZA BÝVALOU LEMBERGEROVOU TOVÁRNOU

Jana Musálková Jeckelová

20. 6. 2024

Šestý ročník největšího hudebního festivalu ve Frýdku-Místku FM City Fest se uskuteční ve dnech 28. a 29. června. „Patří mezi tři zásadní festivaly, které podporujeme přímo z rozpočtu města. Považujeme je za rodinné stříbro. Osobně jsem rád, že ve Frýdku-Místku se koná tak kvalitní hudební akce,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

FM City Fest letos zamíří do nových prostor – do rozlehlého areálu za bývalou textilní Lembergerovou továrnu, kterou v loňském roce koupila od Slezanu společnost Marlenka vyrábějící medové dorty. Jednatel Marlenky prostory za historickou budovou nabídl pořadatelům FM City Festu do doby, než na ploše začne stavět výrobní zázemí. Díky tomu může festival navštívit přes 20 tisíc návštěvníků. Jeden z organizátorů festivalu hudebník zpěvák Mirai Navrátil potvrdil, že areál byl upraven tak, aby se v něm návštěvníci cítili příjemně.

DOPRAVA BĚHEM KONÁNÍ FESTIVALU

Pořadatelé budou směrovat motorizované návštěvníky festivalu na parkoviště ve městě (viz mapka níže), přesto je třeba počítat v ulici J. Opletala ulici s vyšším dopravním ruchem a složitějším průjezdem. Místním proto doporučujeme využívat pro průjezd mezi Frýdkem a Místkem prioritně Hlavní třídu. Ulice Hálkova, Březinova, Vojanova a Erbenova budou zcela uzavřeny  s tím, že obyvatelům těchto ulic bude vjezd umožněn. Další podrobnosti v oficiální tiskové zprávě pořadatele FM City Festu níže: