FRÝDECKO-MÍSTECKOU RADNICI KRÁŠLÍ STROMEČKY NAZDOBENÉ DĚTMI

Jana Musálková Jeckelová

23. 11. 2022

Děti ze škol a mateřinek ve Frýdku-Místku zdobí stromečky před radnicí. Město letos tlumí výrazné osvětlení hlavní budovy magistrátu a místo něj dává prostor dětské tvořivosti.

Prostor před radnicí ve Frýdku-Místku letos vánočně zdobí děti. Město všem svým dvaceti školkám a školám pořídilo stromeček v květináči. Celý tento týden si je skupinky dětí přicházejí zdobit podle své fantazie. Podmínkou je, aby ozdoby byly odolné počasí.

„Jsme rádi, že jsme mohli využít této možnosti, děti moc bavilo vyrábění ozdob. Spojili jsme to i s výletem, děti se projely autobusem. Už cítíme vánoční atmosféru, chystáme si Vánoce, moc děkujeme,“ říká učitel Adam Mráček z Mateřské školy Barevný svět, která na svůj smrk navěsila ryby vyrobené z cédéček a figurky ze zátek.

Další skupinky dětí využily k ozdobení přírodniny, zalaminované obrázky nebo třeba nabarvené těstoviny.

„Stromečky zkrášlené ozdobami, které děti vlastnoručně vyrobily a navěsily, vypadají velmi originálně a mile. Před magistrátem se zastavují potěšení občané. Jsem velmi rád, že je vánoční výzdoba před magistrátem v rukou dětí. Tato forma výzdoby je i vzhledem k současné situaci vhodnější oproti výrazně nasvícené budově v loňském roce,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Děti budou se zdobením hotovy do pátku 25. 11. Po vánočním období jim město smrky věnuje a budou si je moct zasadit na zahradě školy či školky.

S krásným nápadem přišla pracovnice magistrátu, paní Daniela Dvorská z živnostenského úřadu, děkujeme! 🙂