FRÝDEK-MÍSTEK DÁ DO SPORTU A KULTURY JEŠTĚ VÍCE PENĚZ NEŽ LETOS

Jana Musálková Jeckelová

15. 12. 2022

Frýdecko-místecká radnice opět výrazně navýšila finanční podporu mládežnickému sportu a kultuře. V roce 2023 spolky v obou oblastech získají o miliony více než letos.

Frýdek-Místek klade důraz na podporu sportování mládeže a konání kulturní akcí. Do sportu a kultury v roce 2023 vloží vyšší podporu než letos. Finance pro mládežnický sport a kulturu schválili zastupitelé na svém prosincovém zasedání.

Na mládežnický sport město v rozpočtu na rok 2023 vyčlenilo 39,495 milionu Kč, což je o 6,75 milionu více než letos. Dotační program Podpora a rozvoj sportu ve městě Frýdek-Místek je navýšen o 1,71 mil. Kč na rovné tři miliony korun. Takže podpora mládežnického sportu vzrostla o 8,46 milionu korun

„Je pro nás zásadní, aby byla zachována činnost mládežnických sportovních spolků a klubů v plném rozsahu, protože předávají dětem a poskytují jejich rozvoji mnoho podstatného. K zajištění všech náležitostí potřebných k provozu navyšujeme podporu mládežnického sportu o téměř 8,5 milionu,“ potvrdil primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Schválen je také Dotační program Podpora a rozvoj kulturních aktivit ve městě Frýdek-Místek na rok 2023. Ten byl navýšen o 900 tisíc korun na celkovou částku 6,9 milionu Kč. V minulosti z tohoto dotačního titulu žádaly o podporu rovněž tři festivaly, který nyní město podpoří z rozpočtu přímo. To znamená, že v dotačním programu je pro pořadatele kulturních akcí oproti roku 2022 vyčleněno 4,9 milionu korun navíc.

TŘI FESTIVALY – „RODINNÉ STŘÍBRO“ FRÝDKU-MÍSTKU

Přímou podporu z rozpočtu města získají festivaly považované za „rodinné stříbro“ Frýdku-Místku, a to 26. mezinárodní folklorní festival CIOFF®IOV Frýdek-Místek 2023 ve výší 1,5 milionu Kč, FM City Fest 2023 a Sweetsen Fest 2023, každý 1,25 milionu Kč.

Pořadatelé těchto tří významných festivalů tak mají potřebnou jistotu pro jejich organizaci a nemusí se obávat, že by jejich žádosti byly případně kráceny a oni museli upravovat program.