FRÝDEK-MÍSTEK: DĚTI SE O PRÁZDNINÁCH NUDIT NEBUDOU

Jana Musálková Jeckelová

22. 6. 2022

Frýdecko-místecké děti se mohou o prázdninách hýbat a bavit dosytosti. Město pro ně spolu se Střediskem volného času Klíč připravilo na všední dny v období letních prázdnin 60 akcí s různým zaměřením. Celkem se do tvorby programu zapojilo 23 organizací, které ve městě pracují s dětmi a mládeží ve volném čase.

Akce „Prázdniny ve městě“ se uskuteční již po 17. Letošní ročník je bohatší o loňskou novinku „Vraťme dětem pohyb“, tradiční prázdninová zábava se tak rozroste o řadu sportovních aktivit.

„Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb“ je soubor programů pro všechny děti, které tráví prázdniny nebo jejich část ve městě. Prázdninový program nabízí různé volně přístupné aktivity nabízející pestré využití volného času, jsou to pohybové aktivity, výtvarné dílny, hry, soutěže, turnaje, deskové hry, ukázky tábornických dovednosti, ukázky hasičů, dopravní výchovu s městkou policií, výlety, ukázky výcviku psů, bojová umění, exkurze a další,“ uvedl ředitel Střediska volného času Klíč Patrik Siegelstein.

Na akci spolupracují vedle SVČ Klíč FM další subjekty, které se zabývají volným časem dětí a mládeže. Nově se k akci připojili i některé sportovní kluby, které ve městě působí. Tyto byly v minulém roce zapojeny do akce „Vraťme dětem pohyb!“ 

Akci financuje Statutární město Frýdek-Místek a jednotlivé aktivity, které jsou součástí programu „Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb“, jsou pro zájemce díky této finanční podpoře ZDARMA.

„Jsem rád, že podporujeme akce tohoto typu. Prázdniny ve městě a Vraťme dětem pohyb přinesou dětem smysluplnou náplň volného času o prázdninách. Díky spolupráci mnoha organizací je program opravdu pestrý. Ať už si děti vyberou tvoření, sport, přijdou trénovat jízdu na kole na dopravní hřiště nebo vyrazí na výlet, věřím, že se budou dobře bavit a v září opět v lavicích budou čerpat z krásných vzpomínek na prázdniny ve Frýdku-Místku,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Programem účastníky provede brožura, do které získají na každé akci nálepku. Kdo bude mít v brožuře alespoň nějaké nálepky, může přijít 9. září na akci „Ahoj, prázdniny!“, kde mu SVČ Klíč vymění brožuru za malý dárek. „Ahoj, prázdniny!“ také zároveň slavnostně celý 17. ročník akce ukončí.

Prázdninový program akcí, podrobnější informace o nich, seznam organizátorů apod. můžete získat na webových stránkách https://klicfm.cz.

Středisko volného času Klíč je školskou příspěvkovou organizací, kterou zřizuje Statutární město Frýdek-Místek. V náplni své činnosti má zájmové vzdělávání a volnočasové aktivity pro všechny věkové skupiny obyvatel. V nabídce organizace najdete mnoho vzdělávacích a volnočasových aktivit jakými jsou např. pravidelné kroužky a kurzy, příležitostné akce nejen o víkendech, velkou nabídku pobytových a příměstských táborů, osvětovou a informační činnost a mnoho dalšího.