FRÝDEK-MÍSTEK JAKO BĚŽECKÁ TRAŤ, KONÁ SE JUBILEJNÍ BĚH MEZI NÁMĚSTÍMI

Jana Musálková Jeckelová

19. 5. 2023

Připravit, pozor, start! – Již po 15. zazní na místeckém náměstí Svobody. V nedělí 28. května tam odstartuje jubilejní závod Běh mezi náměstími. Akce je pro všechny věkové kategorie a zdarma.

Už 15. sezónu budou obyvatelé Frýdku-Místku běhat mezi náměstími. Jako tradičně pořadatelé připravují tratě pro různé věkové kategorie, od nejmenších běžců až po seniory. Hned zrána se na start postaví děti, pro které bude připraven okruh kolem místeckého náměstí Svobody. V 11 hodin pak odstartuje silniční běh dospělých, kteří vyrazí na téměř pětikilometrovou trasu mezi místeckým a frýdeckým náměstím a zpět.

„Velmi vítám koncept akce, která není zaměřena pouze na profesionální sportovce, ale zaběhat si může opravdu kdokoliv, kdo má chuť, zkrátka celá rodina. Věřím, že se stejně jako loni zúčastní řada dětí, které jako město ve sportování a pohybu velmi podporujeme,“ zve na 15. Běh mezi náměstími primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Akci pořádá Statutární město Frýdek-Místek a oddíl atletiky TJ Slezan. Pro vítěze budou připraveny medaile a věcné ceny. Přihlášky je nutné podat vždy nejpozději 20 minut před startem dané věkové kategorie (viz harmonogram na plakátě), startovné se neplatí.

V loňském 14. ročníku vyběhlo na 300 účastníků. Z toho 98 běžců se zúčastnilo hlavního závodu, 4,7 kilometru dlouhou trať zaběhl nejrychleji domácí Ondřej Kotásek (16:11 min.) před dalším slezanským běžcem Krystianem Zahrajem (16:35 min.) Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Siebeltová časem 18:20 min.