FRÝDEK-MÍSTEK MÁ SVOU LETOŠNÍ „MISS BABIČKU“

Jana Musálková Jeckelová

19. 4. 2023

Senioři z Frýdku-Místku si zvolili svou miss. Titul „Babička roku z Frýdku-Místku a okolí pro rok 2023“ si odnesla paní Věra Silvestrová. Již tradiční klání uspořádala organizace Senioři České republiky, městská organizace Frýdek-Místek, působící v seniorském centru v Místku.

Druhá zprava vítězka Věra Silvestrová, zcela vpravo náměstkyně primátora Leona Sárkőziová, která usedla v porotě.

O titul „Miss babička“ se utkalo sedm dam v plném sále Centra aktivních seniorů. V příjemné atmosféře a za povzbuzování početného publika předvedly své schopnosti ve čtyřech disciplínách.

„Dámy se představily, prošly volnou disciplínou, ve které každá předvedla číslo dle svého zaměření. Některá recitovala básně, další předčítala z prózy nebo jiná předvedla tanec s doprovodnou skupinou. Následně absolvovaly vědomostní soutěž a také se předvedly na módní přehlídce, a to každá s modelem dle svého výběru. Vítězku bylo velmi těžké vybrat,“ připustil předseda klubu Senioři ČR, Frýdek-Místek, Dalibor Kališ.

Titul si nakonec odnesla paní Věra Silvestrová, na druhé příčce se umístila paní Ludmila Spišková, na třetím místě paní Jarmila Pokorná a Cenu pro nejstarší soutěžící získala paní Jarmila Lasková.

„Jsem ráda, že máme tak odvážné seniorky, které se nebály jít takříkajíc s kůži na trh, zvládly překonat trému a předvedly své dovednosti. Celá akce se nesla v zábavném duchu a všichni zúčastnění si ji moc užili,“ uvedla náměstkyně pro sociální oblast a zdravotnictví Leona Sárkőziová (ANO 2011).

Organizace Senioři Frýdek-Místek nezapomněla ani na muže, protože již 28. dubna od 15 hodin pořádá obdobně zaměřenou soutěž s názvem „Dědečku, vstaň z gauče.“  Zvána je široká veřejnost.