FRÝDEK-MÍSTEK NAVÝŠIL DOTACE SPORTOVNÍM KLUBŮM

René Stejskal

13. 9. 2023

Zvýšené dotace čtyřem sportovním klubům schválili 13. září na svém zasedání frýdecko-místečtí zastupitelé. Ve všech případech se jedná o částečné pokrytí vyšších finančních nákladů mládežnických družstev.  

„S ohledem na rozsah činnosti a počet dětí jsme podpořili kluby, kterým se zvýšily náklady na provoz. Jedná se především o vysoké ceny energií, ale také o účast v nejvyšší soutěži. Považuji za důležité, aby byla zachována činnost mládežnických sportovních spolků a klubů v plném rozsahu,“ zdůraznil primátor Petr Korč (Naše Město F-M).  

SKP Frýdek-Místek tak byla navýšena dotace o 200 tisíc korun, Basketpointu Frýdek-Místek o 600 tisíc Kč, Tanečnímu studie Dancepoint o 87 666 Kč a FK Frýdek-Místek o 247 tisíc korun. Fotbalisté použijí prostředky od města na úhradu dopravy a ubytování týmu mládeže, který postoupil do 1. ligy. Dotaci sto tisíc korun obdrží také TJ Sokol Frýdek-Místek na náklady spojené s účastí oddílu Funky Beat na mistrovství světa v Portugalsku.

Navýšení na dokrytí části nákladů ve výši 150 tisíc korun se dočkal rovněž Dětský folklorní soubor Ostravička, kterému jako pořadateli mezinárodního folklorního festivalu stouply výdaje při přesunu programu z místeckého náměstí do haly Polárka kvůli špatnému počasí.

Foto starších žáků SKP Frýdek-Místek: Jan Smekal