MĚSTO REAGUJE NA AVIZOVANÉ RUŠENÍ POBOČEK, CHCE S POŠTOU JEDNAT

Jana Musálková Jeckelová

31. 3. 2023

Frýdek-Místek stejně jako další města a obce dne 31. 3. 2023 obdržel potvrzení o zrušení poboček České pošty. Ta plánuje zcela uzavřít pobočku v ulicích 1. máje na sídlišti Riviéra v Místku a v Heydukově ulici u kulturního domu ve Frýdku. Město to považuje za komplikaci pro občany.

„Považuji za krajně nevhodné, že se informaci, které pobočky budou ve Frýdku-Místku zrušeny, dozvídáme oficiálně až dnes a jako poslední. I když chápu, že je potřeba s Českou poštou dělat určité změny, rozhodnutí o uzavření poboček stejně jako představitelé dalších měst a obcí nevítám, protože zkomplikuje život občanům, zejména seniorům. V tento okamžik mohu potvrdit pouze jedno, budeme s Českou poštou jednat, jak zajistit dostupnost služeb v našem městě,“ zareagoval primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Po uzavření dvou poboček by tak ve městě zůstaly plně funkční dvě hlavní, a to v ulici Sadové a na Antonínově náměstí. Město však plánuje s Českou poštou nepříjemnou situaci probrat a hledat řešení přijatelné pro občany.

Facebook