FRÝDEK-MÍSTEK ROZTANČÍ FOLKLÓR

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

2. 6. 2022

Frýdek-Místek si opět ve velkém připomene folklórní umění. 10. – 12. června se na náměstí Svobody v Místku uskuteční tradiční folklórní festival, letos bez přívlastku „mezinárodní“, ale „městský“.

„Letošní festival jsme se rozhodli nazvat městský, jelikož v době příprav, kdy ještě platila přísná covidová opatření, jsme vůbec nepředpokládali, že se nám zde podaří přizvat zahraniční hosty. Nicméně, podařilo se. Věříme, že v příštím roce se nám podaří navázat na tradiční Mezinárodní folklorní festival v plném rozsahu, který proběhl naposled před dvěma lety jubilejním 25. ročníkem,“ uvedla organizační vedoucí Dětského folklórního souboru Ostravička Radana Polachová.

Diváci budou mít možnost zhlédnout kromě 12 tuzemských souborů z Moravskoslezského kraje, Zlínského kraje a Prahy, také 2 soubory ze Slovenska a 2 z Polska (podrobný program na plakátě).

„Folklórní festival patří mezi tradiční akce města a stálice městské festivalové sezóny. Jsem rád, že se konečně po dvou letech zase vrátí do ulic. Čeká nás program plný písní, tanců a přehlídky krojů, rozhodně se máme na co těšit,“ řekl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Organizátoři mysleli i na možnou nepřízeň počasí, v tom případě by se program přesunul do haly Polárka. Festival se koná za finanční podpory a pod záštitou města Frýdku-Místku.

Podrobnosti také na: www.folklornifestivalfm.cz