FRÝDEK-MÍSTEK SE PUSTIL DO OPRAVY DALŠÍ ŠKOLY, TENTOKRÁT V LÍSKOVCI

Jana Musálková Jeckelová

22. 6. 2023

U Základní školy v Lískovci začal stavební ruch. Řemeslníci se tam pustili do opravy suterénu. Do budovy, která byla postavena v letech 1930 až 1931, dlouhodobě zatékalo.

„Loni v květnu jsme nechali provést průzkum. Suterén byl podmáčený kvůli absenci svislých a vodorovných izolací, překročení životnosti použitých stavebních materiálů a nevhodných úprav terénu. Rozhodli jsme se proto provést potřebnou izolaci a úpravu poškozených částí. Jde o další ze zděděných dlouhodobě neřešených problémů, které nyní napravujeme,“ informoval náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet, útvar hlavního architekta a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Úpravy ploch v okolí budovy zajistí, aby byla srážková voda odvedena do bezpečné vzdálenosti od obvodových suterénních stěn. Práce za více než 8 milionů korun mají trvat do poloviny září letošního roku.

Město vloni nechalo zateplit přístavbu 1. ZŠ na tř. TGM ve Frýdku. Třídy v přístavbě byly vybaveny samostatnými vzduchotechnickými jednotkami pro výměnu vzduchu a novými LED svítidly. Aktuálně řemeslníci dokončují zateplení budovy Základní školy ve Skalici.

Městským základním a mateřským školám se dostalo více pozornosti poté, co primátor Petr Korč (Naše Město F-M) absolvoval sérii návštěv škol a školek s cílem vyhodnotit jejich stav a nastavit jednotné a kvalitní zázemí jak v budovách, tak ve výuce.