GENERÁLA VLČKA NADCHLA ZREKONSTRUOVANÁ HASIČSKÁ ZBROJNICE

René Stejskal

21. 8. 2023

Zrekonstruovanou zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů Frýdek si přijeli prohlédnout generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky generálporučík Vladimír Vlček a náměstek ministra vnitra Radek Kaňa. Udělali tak symbolickou tečku za rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací hasičské zbrojnice ve Střelniční ulici.

Vzácné hosty přivítal primátor města Petr Korč (Naše Město F-M), členové vedení města a zástupce velitele jednotky Lukáš Kmec jim podal hlášení. Následně frýdečtí hasiči hostům představili zásahovou techniku a provedli je zmodernizovanou zbrojnicí.

„Stavba je krásná, opravdu na velmi vysoké úrovni. U nás na takto vybavených stanicích slouží 24 profesionálních hasičů. Město investovalo finanční prostředky ve prospěch svých občanů velmi účelně. Frýdecká jednotka Sboru dobrovolných hasičů absolvuje ročně na 200 zásahů a její činnost považuji za ohromnou pomoc pro nás, profesionální hasiče,“ byl nadšen generál Vladimír Vlček.  

Zbrojnice ohromila i náměstka ministra vnitra Radka Kaňu. „Výsledek je úžasný. Takto si představuji spolupráci s městy. Z toho by si měla brát příklad i ostatní města v České republice,“ řekl Radek Kaňa. 

„Na naše hasiče jsem velice hrdý. Opravili jsme jim zbrojnici, ta má nyní špičkovou úroveň. Zakoupili jsme i nový zásahový cisternový vůz a tady jediný rozdíl v technice mezi dobrovolnými a profesionálními hasiči je jen ten nápis na kapotě,“ usmál se primátor Petr Korč (Naše Město F-M). „Jsme rádi, že od profesionálních hasičů, dnes dokonce od šarže nejvyšší, slyšíme pochvalná slova. To nás těší. Občané Frýdku-Místku mohou mít klidné spaní. O jejich bezpečí se stará tato skvělá jednotka. Je tahounem, ale je třeba říct, že máme další jednotky dobrovolných hasičů, zejména v okrajových částech,“ dodal primátor.

„Zbrojnice původně vznikla v rámci akce Zet a když dosluhovala, rozhodli jsme se pro její rekonstrukci. Vyšli jsme hasičům vstříc v jejich požadavcích, a nakonec jsme jim také po váhání centrálních orgánů s dotacemi zakoupili nejnovější techniku z prostředků města. Ve městě máme šest dobrovolných sborů hasičů, pro které jsme připravili v roce 2017 program na obnovu hasičských stanic. Postupně jsme všechny stanice opravili. Tato rekonstrukce byla největší. Přestože stanice jsou nyní v daleko lepším stavu než před pěti lety, stále je co zlepšovat, především v technickém vybavení,“ potvrdil náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet, útvar hlavního architekta a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).