GYMNASTÉ VYBOJOVALI V TŘEBÍČI ZLATO

MM F-M, Ing. René Stejskal

3. 5. 2022

Gymnastický oddíl při 11. Základní škole ve Frýdku-Místku vyrazil 23. dubna do Třebíče na první letošní závod v kategorii TeamGym s družstvy juniorek a smíšeným družstvem v kategorii Senior.

Juniorky soutěžily ve složení Nela Lukáčová, Nela Eliášová, Nikol Budačová, Ela Pohludková, Sára Nell Peřinová, Tereza Chudíková, Izabela Delongová, Aneta Popíšilová, Anna Macečková, Eliška Musilová a Daria Mikitová Daria. Přestože soupeřky byly o rok a více starší, dívky z Frýdku-Místku se jich nezalekly.  

„V konkurenci 17 týmů se s nejlepší známkou za trampolínu, čtvrtou známkou za pódiovou skladbu a pátou známkou za akrobacii dokázaly probojovat na 5. místo s pouhou ztrátou 10 setin na čtvrté místo a s desetinou a půl na třetí místo, což je opravdu malý bodový rozdíl. Dívky zacvičily celý závod bez jediného pádu a bez jakéhokoliv zaváhání. Věřím, že příště dosáhnou na stupně vítězů,“ uvedla trenérka Vendula Henychová.

Družstvo senior mix závodilo ve složení Kristina Gřesová, Vanda Gřesová, Karolína Bužková, Lucie Kojecká, Eva Petrušková, Jan Provazník, Damián Peřina, Jakub Brettschneider a Petr Roman. „Pro družstvo to byla premiéra, která zpočátku nevypadala kvůli nemoci dalších závodníků moc slibně. Museli jsme improvizovat v akrobacii a trampolíně,“ líčila Vendula Henychová. Po trampolíně a pódiové skladbě se naše družstvo ujalo vedení. Nedařilo se v akrobacii, ale v dalších sériích se zvyšovala obtížnost, Jakub Brettschneider předvedl dvojné salto vzad s perfektním doskokem. Skvělý výkon v závěru znamenal nejvyšší počet bodů a celkové vítězství ve své kategorii.