HASIČI USPOŘÁDALI S MĚSTEM DĚTSKÝ DEN PRO ŠKOLÁKY

René Stejskal

10. 6. 2024

Město ve spolupráci se Střední odbornou školou požární ochrany, Vyšší odbornou školou požární ochrany a hasičskou stanicí připravilo v Pavlíkově ulici Dětský den s hasiči, který byl určen žákům frýdecko-místeckých škol.

„Snažíme se propojovat činnost škol – základních a středních, a právě tento dětský den je dobrým příkladem, kdy žáci z našich škol se účastní dětského dne, kde získávají informace o činnosti Integrovaného záchranného systému. Je dobré, aby viděli, jak funguje Integrovaný záchranný systém, aby viděli, že nejvíce zásahů mají hasiči u dopravních nehod,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M), který se přišel podívat, jak dětský den probíhá.

Hasiči připravili pro školáky stanoviště s vyprošťovací technikou, první pomocí, operačním střediskem a dráhou, na které se pohybují s výstrojí.

Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany z Frýdku-Místku patří k nejuznávanějším institucím v tomto oboru v České republice. „Je jedinečným zařízením, které od roku 2015 bude jako jediné v republice poskytovat vzdělání nejen studentům, ale také profesionálním hasičům a organizovat kurzy odborné způsobilosti. Opravdu jsem hrdý, že ve Frýdku-Místku máme takovou školu,“ dodal primátor Petr Korč.